"Підтримати"
Новини
Всі новини

Західні банки побоюються обслуговувати покупців російської нафти

У четвер після вторгнення Росії В Україну світовий нафтовий ринок поринув у хаос: провідні покупці російської нафти насилу змогли отримати гарантії в західних банках чи знайти судна для перевезення російської нафти.

Принаймні три великі покупці російської нафти не змогли відкрити акредитиви в західних банках для покриття закупівель у четвер, повідомили чотири торгові джерела, посилаючись на невизначеність на ринку після російського вторгнення в Україну.

Росія видобуває кожен десятий барель у світі, і ціни на нафту в четвер підскочили до рівня понад 100 доларів за барель, найвищий з 2014 року, через побоювання перебоїв.

Нафтовий ринок вже страждає від обмежених поставок через багаторічні низькі інвестиції і на тлі бурхливого зростання попиту, викликаного ослабленням обмежень, пов'язаних з пандемією, по всьому світу.

Акредитиви від банку покупця є стандартною практикою у торгівлі сировинними товарами і гарантують банку продавця, що платіж буде здійснено повністю і вчасно.

Серед найбільших покупців російської нафти – західні нафтові компанії, такі як BP та Shell, ENI, TotalEnergies, Equinor, Chevron та Exxon Mobil, а також такі торгові будинки, як Vitol, Glencore, Trafigura, Gunvor та Mercuria.

Джерела не назвали, які банки відмовилися видати акредитиви.

Захід пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Росії за вторгнення, які потенційно можуть містити відключення Росії від системи фінансових транзакцій SWIFT.

Але це також матиме серйозні наслідки для західної економіки, оскільки може порушити експорт таких товарів на тлі галопуючої інфляції, тому деякі західні партнери Росії проти такого заходу.

Проте більшість провідних західних банків активно фінансують сировинні товари та видають акредитиви.

Поки незрозуміло, якою мірою відсутність акредитивів може порушити російський експорт, деякі трейдери кажуть, що компаніям і банкам знадобиться щонайменше кілька днів, щоб розібратися в новому правовому середовищі.

Тим часом, ставки на навантаження в російських портах і розвантаження в Північній Європі за один день зросли втричі до 300 світових ставок, або близько 2,3 млн. доларів за судно, порівняно зі 100 світовими ставками, оскільки багато судновласників відмовляються заходити в російські порти.

"Близько 90% судновласників кажуть нам, що вони сидітимуть і оцінюватимуть ситуацію", - сказав один із суднових брокерів.

Один судновласник заявив, що не працюватиме з російськими партнерами.

Танкерні перевізники також побоюються брати на себе ризики роботи з Росією, якій Захід загрожує найжорстокішими санкціями, включаючи заходи проти держбанків та експортний контроль, пише Bloomberg.

Представники п'яти нафтотрейдингових компаній та нафтопереробних заводів розповіли агентству, що тимчасово не купують російську сировину.

Однак танкер, Delta Sailor, був зафіксований на World Scale 300 для завантаження в російських нафтових портах Балтії з 28 лютого по 1 березня, щоб відправитися в північно-західну Європу. Раніше того ж дня танкер "Мінерва Хелен" був аналогічним чином заброньований у найкоротші терміни для завантаження у тому ж районі за масштабом понад 200.

У Чорному морі біля берегів Одеси внаслідок вибуху бомби постраждало судно, що належить Туреччині, що спонукало судноплавні компанії уникати заходів до портів Чорного моря.

Джерело: Reuters


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме