"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україна відключилася від енергосистем Росії та Білорусі - поки що в тестовому режимі

23 лютого для України виявилося справді історичним днем: вперше енергосистема почала працювати в де-факто ізольованому від суміжних енергосистем (Росії та Білорусі) режимі. До цього йшли довго, але прийшли.

ОЕС України відключили від суміжних енергосистем. Немає ні арабо-білоруського імпорту, ні перетоків від Російської Федерації, повідомляє Телеграм-канал "Щитова".

Як зазначають фахівці, українці цього навіть не відчули: система працює добре, ціни не підскочили. Резервів достатньо, частота у нормі.

Зі значною ймовірністю в синхронну роботу з РФ і РБ після 26 лютого і до інтеграції в ENTSO-E повертатися Україна не буде, вважає автор поста в Телеграм-каналі "Щитова".

"Укренерго" разом з ENTSO-E давно запланували дати українській енергосистемі попрацювати тиждень-другий в острівному режимі – без допомоги сусідніх країн, складено графік проведення тестів в ізольованому режимі. І ось 23 лютого це, нарешті, відбулося.

На думку глави "Укренерго" Володимира Кудрицького, Україна зможе остаточно досягти енергетичної інтеграції з ЄС у 2023 році.

"Я вважаю, що синхронізація у 2023 році цілком можлива. Більше того, ми в "Укренерго" вважаємо, що ми обов'язково цього досягнемо, і це стане найбільшою стійкою відповіддю на ті проблеми, які ми зараз спостерігаємо в нашій енергосистемі", ‒ сказав раніше Кудрицький.

Юрій Вітренко вважає, що енергосистему можна буде синхронізувати із європейськими ще у 2022 році.

Запланованій роботі не завадила навіть загроза повномасштабного вторгнення Росії, яка зараз нависла над Україною. Втім, у експертів на подію різні погляди: дехто вважає дуже ризикованим переходити на внутрішній ресурс у такий небезпечний момент. А інші прогнозують неминуче підвищення вартості електроенергії для населення - вона коштуватиме стільки, скільки коштує в Європі. Проте такий крок – показник незалежності від ненадійних сусідів.

Джерело: Щитова

             InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме