"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Міноборони скоротили перелік професій для жінок, які мають стати на військовий облік

Рішення Міноборони, що викликало так багато обговорень, обурень і жартів, - поставити на військовий облік жінок - набуває більш ясних рис. Тим часом у багатьох країнах світу жінки служать в армії, і це не викликає жодних протиріч.

Міністерство оборони затвердило новий перелік спеціальностей та професій, за якими жінок братимуть на військовий облік. Наразі наказ проходить реєстрацію в Міністерстві юстиції, повідомив глава Міноборони Олексій Резніков в інтерв'ю РБК-Україна.

Він зазначив, що Міністерство оборони зменшило перелік військовозобов'язаних  спеціальностей та професій.

"Ми разом з Генеральним штабом вирішили, що стільки професій у списку військовозобов'язаних жінок зараз не потрібно. Ми його спростили, погодили з колегами, відправили до Мін'юсту і чекаємо від них затвердження, після цього він набуде чинності", - розповів міністр.

Проте, Резніков також попередив, Генеральний штаб має право залежно від загроз і викликів вносити правки.

Нагадаємо, новина про те, що жінок в Україні поставлять на військовий облік, заповнила соцмережі обуреними коментарями вкупі з фотожабами та мемами.

Лише за 10 днів після оприлюднення наказу Міноборони, петиція про скасування розширеного переліку професій для жінок, які мають стати на військовий облік, набрала достатню для її розгляду президентом кількість голосів. Згідно з даними на сайті Офісу президента, станом на 28 грудня під петицією підписалися понад 34 тисяч осіб при необхідних 25 тисячах.

Після цього законодавці схаменулися. Голова комітету Верховної Ради з питань нацоборони, безпеки та розвідки Олександр Завітневич повідомив, що перелік професій, представниці яких мають стати на військовий облік як військовозобов'язані, планують переглянути та зменшити.

Також читайте: Жінкам до призову приготуватись: юрист про нововведення, а соцмережі про приколи (Доповнено)

На сьогодні ще й досі є чинним наказ, згідно з яким до списку військовозобов'язаних потрапили не лише представниці інженерно-технічних спеціальностей, а й менеджерки, кухарі, фотографи, бібліотекарки, бухгалтерки, журналістки тощо. Фактично список охоплює всі сфери та галузі, в яких працюють жінки.

На обліку жінка має перебувати до 60 років. За відмову стати на військовий облік загрожує штраф від 850–1700 до 5100–8500 грн. Дія наказу поширюється як на керівництво, так і на персонал підприємств. Контролювати виконання наказу повинні роботодавці: як перевіряти співробітниць, яких приймають на роботу, так і повідомити персонал про нові вимоги.

Джерело: ZN.UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини