"Підтримати"
Новини
Всі новини

Повітряний простір над Україною не закриватимуть - Данілов

Незважаючи на ситуацію навколо України, коли страхові компанії відмовляються виконувати зобов'язання зі страхування літаків, і через це зриваються або повністю скасовуються польоти, Україна не закриватиме свій повітряний простір для цивільної авіації. 

Закривати свій повітряний простір для цивільної авіації Україна не планує, оскільки для цього немає жодних підстав, заявив секретар Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) Олексій Данілов.

"Що стосується деяких компаній, які мають у лізингу літаки і які перестраховуються. Насамперед, це пов'язано з Нідерландами. Ви пам'ятаєте, коли Російська Федерація збила МН17 на території Донецької області. Вони на сьогоднішній день перестраховуються. Ще раз наголошую: ми цього не бачимо, ми закривати не будемо", - повідомив Данілов після зустрічі із представниками Верховної Ради.

На тлі зростання побоювань щодо повномасштабного вторгнення Росії в Україну швейцарська авіакомпанія Swiss, австрійська Austrian Airlines і нідерландська KLM відмовилися від нічної стоянки літаків у Києві, посилаючись на «операційні причини». 13 лютого літак української компанії SkyUp, що летів маршрутом Португалія - Україна, здійснив вимушену посадку в аеропорту Кишинева, оскільки власник літака - ірландський лізингодавець - повідомив про термінову заборону на вліт в Україну. Такі заходи пов'язані, зокрема, із занадто високими ризиками щодо страховки на випадок війни для літаків, які використовують на умовах лізингу. 

Щоб зменшити паніку серед авіаперевізників, уряд України пообіцяв виділити понад 16 млрд. грн . для забезпечення безперебійності польотів над територією нашої країни.

Активно обговорюючи терміни, способи та цілі військової операції Росії проти України, експерти та політики здебільшого упускають один аспект: вперше в історії людства повномасштабна війна може розвернутися на території країни, напханої ядерними, хімічними та нафтогазовими об'єктами.

Джерело: ZN.UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме