"Підтримати"
Новини
Всі новини

ЮНЕСКО продовжить моніторити об'єкти всесвітньої спадщини в Криму

Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила рішення про продовження моніторингу ситуації в Криму. Таким чином, позиція України перемогла. Об'єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та інші культурні об'єкти у тимчасово окупованому Криму зазнають варварського поводження і розкрадаються. Рішення ЮНЕСКО дає впевненість, що порушення на півострові не залишаться без уваги міжнародної спільноти. Про це розповіла в коментарі УНН перша заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Так, Джапарова розповіла, що сьогодні Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила тринадцяте рішення “Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)”.
На її розгляд була представлена доповідь Генеральної директорки ЮНЕСКО, яка містить інформацію щодо ситуації на півострові.
Дані для доповіді надала Україна та міжнародні організації — інституційні партнери ЮНЕСКО, серед яких Управління Верховного комісара ООН з прав людини, Представник з питань свободи ЗМІ ОБСЄ, Міжнародна рада з охорони пам’яток та історичних місць (ICOMOS), а також Amnesty International, зазначає дипломат.
З її слів, представлена у доповіді інформація свідчить про подальше погіршення ситуації із правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.
“Російська окупаційна влада продовжує нехтувати міжнародним гуманітарним правом, систематично вдається до політичних переслідувань, вчиняє культурні та релігійні утиски, найбільших страждань від яких зазнають кримські татари та українці. Освітній процес перетворено окупаційною владою на цілеспрямоване стирання української та кримськотатарської національної ідентичності”, — заявила Джапарова.
“Об’єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та інші культурні об’єкти в тимчасово окупованому Криму зазнають варварського поводження та розграбовуються. Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його Хора, п’ять об’єктів поданих Україною до попереднього списку та велика кількість культурних об’єктів національного значення несуть непоправні втрати. Незаконне переміщення українських культурних цінностей з кримських музеїв та незаконні археологічні розкопки досягли приголомшливих масштабів”, — повідомила вона.
За словами першої заступниці міністра, відповідно до ухваленого рішення, Генеральна директорка ЮНЕСКО має представити наступну доповідь про ситуацію у тимчасово окупованому Криму на 215-й сесії Виконавчої ради.
“Отже питання Криму залишається на порядку денному ЮНЕСКО. І це дає впевненість у тому, що порушення прав людини, руйнування культурної і природної спадщини в окупованому Криму не залишаться поза увагою міжнародної спільноти, а будуть вирішуватись в рамках міжнародно-правових механізмів та міжнародного моніторингу. Безумовно, сьогодні це перемога України і її партнерів, але це також перемога всього цивілізованого світу, принципів міжнародного права і здорового глузду. 16:11 на нашу користь. Вкрай символічно, що ми отримали такий важливий результат саме сьогодні у День Захисників України і свято Святої Покрови”, — сказала Джапарова.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме