"Підтримати"
Новини
Всі новини

Скоро вулиці освітлюватимуть не ліхтарі, а кущі, що світяться

Група біологів, з Массачусетського технологічного інституту, що працює над перезаряджаємими сонячним світлом і рослинами, що світяться в темряві, які в перспективі зможуть замінити частину енергоємних електричних ламп, опублікувала в журналі Science Advances проміжний звіт про досягнуті результати. Про це пише Science Alert.

Технологія працює за рахунок наночастинок, впроваджених в рослину за допомогою його запилення, через продихи - маленькі пори на поверхні листя, які служать для здійснення газообміну. Ці наночастинки накопичуються в листках у вигляді тонкої плівки всередині губчастого шару тканини мезофіла, без помітного впливу на їх основну функціональність.
Заряду від світлодіодної лампи протягом 10 секунд досить, щоб рослина яскраво світилося протягом декількох хвилин, після чого наночастинки можна повторно заряджати.
Як люмінофора використовувалося з'єднання під назвою алюмінат стронцію - матеріал, здатний поглинати видиме і ультрафіолетове світло і випромінювати його як світіння.
Алюмінат стронцію може бути перетворений в наночастинки, які потім покривають кремнеземом, щоб захистити від пошкоджень.
Команді вдалося змусити технологію ефективно працювати з п'ятьма різними видами рослин, що мають листя різного розміру: базилік, крес-салат, тютюн, ромашка і рослина з Таїланду  «вухо слона».
Після скидання листя вони надходять в переробку, яка дозволяє витягати з них до 60% наночастинок для повторного використання.
Дослідники говорять, що різні типи наночастинок можна комбінувати на одному і тому ж рослині.
Технологія ще далека від використання на практиці - термін служби окремого листа складає близько двох тижнів, до того ж вона може бути застосована тільки в теплу пору року. Але це, безсумнівно, перспективний напрям, який згодом увійде в наше життя.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини