"Підтримати"
Новини
Всі новини

Пластика в океані в рази менше, ніж передбачалося. Вчені підозрюють активність невідомих бактерій


Про проблему накопичення пластику в океані сьогодні чули всі. Проте детальні дослідження постійно показують, що відходів у морській воді виявляється набагато менше, ніж має бути – в 10, а то і в 100 разів.

Про це повідомляє Infokava.com з посиланням на naked-science.ru

Абсолютно парадоксально відсутність зростання накопичення пластику, показане в області Північного субтропічного антициклонного кругообігу, незважаючи на стрімке збільшення його виробництва та використання, – пише команда іспанських вчених на чолі з Рикардом Солі (Ricard Sole).

У роботі, результати якої представлені на сервісі препринтів BioRxiv, вони використовують різні математичні та комп'ютерні моделі, розглядаючи різні варіанти процесів, які можуть знижувати накопичення пластику. Автори приходять до висновку про те, що за низьким рівнем накопичення відходів може стояти бурхливе зростання чисельності бактерій, які здатні його утилізувати.

У самій роботі, не раз відзначалося, що морські «звалища сміття відрізняються несподіваною різноманітністю мікробних спільнот, багато з яких напевно ці відходи утилізують. З іншого боку, конкретні бактерії, які можуть брати участь у цих процесах, поки не ідентифіковані. Незрозумілі і конкретні біохімічні ланцюжки, залучені в їх роботу – на думку фахівців, пластик може просто виводитися з обороту, з часом колонізуючись і осідаючи на дно.

Можливо, це навіть не найгірший варіант: Рікард Солі і його колеги відзначають, що несподівано високі темпи біодеградації пластику можуть бути не такою вже гарною новиною. Так, діяльність мікробів може призводити до прискореного розпаду великих фрагментів сміття на крихітні і мікроскопічні частинки, здатні завдати великим організмам більшої шкоди. Крім того, при розкладанні в навколишнє середовище можуть надходити різні інші речовини, які часто є шкідливими. «Життя пластику після смерті» залишається багато в чому невивченою проблемою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме