"Підтримати"
Новини
Всі новини

Олігархи "на гачку": облік, контроль і ніякої свободи. Чи це правильно?

Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що Рада національної безпеки і оборони запустила систему моніторингу олігархів, що передбачається законопроектом про олігархів. Про це він повідомив на брифінгу за підсумками засідання РНБО у п'ятницю.

"Апарату РНБО було поставлено завдання розробити систему моніторингу, і у нас сьогодні був звіт про те, що в апараті РНБО розроблена і введена в експлуатацію в серпні 2021 року сучасна інформаційно-аналітична система, яка має систему третього класу найвищого рівня складності", - сказав Данилов.
За його словами, система зможе здійснювати моніторинг всіх тих людей, які після прийняття закону про олігархів у Верховній Раді повинні бути під системою моніторингу РНБО.
Також він додав, що реєстр працюватиме з відкритими документами, для службового користування та секретними матеріалами.
"Таких систем в нашій країні майже немає. Це перша система з таким захистом. Вона побудована таким чином, щоб у разі прийняття у Верховній Раді закону, ми відразу могли відреагувати на всі ті питання, які перед нами поставить законодавець", - підкреслив Данилов.
* * *
Нагадаємо: до президентського законопроекту № 5599 про деолігархізацію після першого читання подали 1257 правок. Про те, як із цими поправками вчинили "слуги", розповів член комітету, нардеп від "Слуги народу", представник Президента в КСУ Федір Веніславський, якого цитують у "СН".
За його словами, враховано "багато суттєвих положень", які зробили застосування критеріїв цього закону чіткішими, а також унеможливили уникнення внесення до реєстру осіб, які мають значний вплив на економічне та політичне життя країни.
"Ми уточнили дуже багато визначень. Доповнили перелік посадових осіб, які не були враховані в першій редакції. Уточнили наслідки внесення особи до реєстру олігархів. Тепер туди має подаватися інформація про підприємства, кінцевим бенефіціарним власником яких є ця особа. Уточнено положення про заборону фінансування олігархами політичної діяльності, мітингів, політичних партій, заборону здійснення внесків до виборчих фондів політичних партій та кандидатів, крім власних", – розповів Веніславський.
Відповідно до закону про регламент ВРУ, після того як комітет проголосував за визначальні, зумовлюючі поправки, якими є саме поправки у редакції, запропонованій комітетом, решта вважаються відхиленими – це імперативна норма Регламенту, додає Федір Веніславський.
Комітет рекомендує Раді ухвалити в другому читанні законопроект про олігархів.
* * *
Законопроект про олігархів покликаний взяти під контроль засоби масової інформації і не допустити критики влади в ЗМІ, заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" колишній народний депутат Борислав Береза.
"Не війна [з олігархами] їх мета, а взяття під контроль всіх фінансових потоків і фактично перерозподіл майна. 
І ЗМІ, головне - це ЗМІ. 
Адже саме ЗМІ є загрозою для влади, тому що ЗМІ фактично можуть відверто надавати майданчики тим, хто говорить про владу правду і критикує її, і влада цього боїться", - заявив політик.
Він додав, що міжнародні експерти розкритикували законопроект і зазначив, що він створює загрозу свободи слова в Україні.
"Якщо навіть міжнародні експерти говорять про загрозу свободи слова, для демократії в Україні, ми повинні на це звертати увагу. Я подзвонив, використовуючи свої старі знайомства, своїм товаришам у Парламентській асамблеї і Венеціанській комісії, і запитав про їхнє ставлення до того закону. Вони кажуть, що це- дискримінація", - заявив Береза.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини