"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чотириногий кит гуляв по берегах морів 40 млн років тому

Єгипетські вчені виявили скам'янілі останки стародавнього кита, який зовні істотно відрізнявся від знайомих нам ссавців. Анубіс (так прозвали його палеонтологи) мав витягнутий моторошний череп і чотири лапи, чим і нагадав єгиптянам стародавнього бога смерті. Згідно з описом знахідки в LiveScience, подібні особини населяли води Землі 43 млн років тому. 

Хижак важив близько 600 кг, а в довжину досягав трьох метрів. Він міг плавати і вибиратися на сушу, мав потужну щелепу, жертвами якої ставали крокодили та більш дрібні ссавці.
Вивчивши останки кита, вчені прийшли до висновку, що Phiomicetus anubis - найбільш ранній представник групи напівводних китів Африки. Найраніший з подібних і відомих науці китів - Pakicetus attocki - був розміром з вовка і жив близько 50 млн років тому на території сучасного Пакистану.
На думку вчених, нове відкриття проливає світло на еволюцію китів: сучасні ссавці живуть у воді, проте їхні предки почали своє існування на суші.
Джерело зазначає, що останки Phiomicetus anubis знайшли ще в 2008 році під час експедиції в єгипетський оазис Ель-Файюм - там палеонтологи неодноразово натрапляли на скам'янілості тварин, які мешкали на планеті мільйони років тому. Ідентифікувати останки Анубіса дослідникам вдалося тільки 13 років потому.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини