"Підтримати"
Новини
Всі новини

Сурогатне материнство або торгівля дітьми по $60 тисяч за малюка

В Україні діяла злочинна група, у складі якої був керівник медичного центру. Немовлят продавали за кордон нібито за програмою сурогатного материнства. Про це повідомили в прессцентрі СБУ.

Спецслужба повідомила, що ділки налагодили схему “постачання” іноземцям немовлят начебто у межах програми сурогатного материнства.
Вони допомагали замовникам з-за кордону оформити фіктивний шлюб з громадянками України. Згодом “свої” медики офіційно засвідчували “безпліддя” дружини. А це ‒ підстава для офіційного застосування допоміжних репродуктивних технологій. Далі зловмисники шукали кандидатку на сурогатне материнство. Як тільки жінка народжувала дитину, фіктивний шлюб розривали. Таким чіном іноземець отримував право на вивезення дитини за кордон.
Дитина з повним пакетом підроблених офіційних документів обходилася замовникові у 60 тис. доларів.
Ось одна з історій. У Києві в 2018 році один з центрів репродуктивної медицини надав громадянці України підроблені документи про те, що у неї встановлено діагноз “безпліддя”. Насправді, на той момент жінка була вагітною, а в січні 2019 року народила вже третю дитину.
Перебуваючи у фіктивному шлюбі з громадянином Китаю, жінка взяла участь у програмі сурогатного материнства на підставі підроблених документів. Послуги із штучного запліднення надавались тим же медичним закладом, що і видав підроблені документи про її безпліддя.
Після народження та проведення реєстрації дитини, народженої сурогатною матір’ю, громадянин Китаю отримав право вивезти новонароджену дитину за кордон.
Одному з керівників центру репродуктивної медицини повідомлено про підозру за фактом службового підроблення.
Також спецслужба встановила, що у 2019 році лікар вказаного центру репродуктивної медицини неналежно виконував свої професійні обов’язки та проводив запліднення жінок попри медичні показання. Через це настала смерть двох новонароджених дівчат.
Співробітникам центра погрожує штраф та обмеження або позбавлення волі до трьох років.
Нагадаємо
В Україні сурогатне материнство дозволене, але практично не врегульоване. Ще 2020 року було створено робочу групу з удосконалення законодаства, яке регулює сурогатне материнство. Та результати роботи групи наразі невідомі.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини