"Підтримати"
Новини
Всі новини

Що їстимуть діти у шкільних їдальнях з нового навчального року: меню оновлюється

Українським школярам повністю змінять меню. Для всіх українських батьків, у кого є діти шкільного віку, з'явилися важливі новини. Прийшов час обговорити важливі питання харчування школярів в освітніх установах. Як відомо, цими питаннями займається і Державна продовольча споживча служба. Фахівці відомства детально вивчили меню українських школярів і виявили порушення норм здорового харчування. Про це стало відомо завдяки публікації прес-служби Держпродсроживслужби.

"Держпродсроживслужба з початку року проаналізувала 3,5 тисячі щоденних шкільних меню. В 800 випадках (23%) виявлено порушення норм здорового харчування. Про це повідомила Голова Госпродпотребслужби Владислава Магалецька під час семінару з Європейського регіонального бюро ВООЗ, присвяченому реформуванню шкільного харчування.

2021 - це рік реформи шкільного харчування. З 1 січня діє новий Санітарний регламент для установ загальної середньої освіти. Найголовніше, що відрізняє цей документ від санітарних правил 2001 року - нові підходи до організації харчування.

Вимоги документа базуються на принципах здорового харчування, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Відчути відповідні зміни школярі зможуть вже з 1 вересня цього року.

"Для того, щоб зміни відбувалися швидко і ефективно, працює велика кількість небайдужих людей у МОЗ, Міносвіти, Держпродсроживслужбі, інших органах державної влади та місцевого самоврядування. Величезні зусилля в просуванні реформи докладає Перша леді України Олена Зеленська, - підкреслила Владислава Магалецька. - Вперше в Україні питання забезпечення якісним харчуванням дітей винесено на такий високий рівень. Ми маємо повне розуміння точок, де потрібно докласти зусиль, координацію органів державної влади, а головне - бажання створити якісно нову систему", - повідомляють у Держпродсроживслужбі України.

"Новим Санітарним регламентом встановлено вимоги до харчових продуктів і готових страв, які можуть пропонуватися дітям. Наприклад, передбачено низку обмежень за змістом солі, цукру і жиру з урахуванням сучасних тенденцій щодо здорового харчування та рекомендацій ВООЗ. Встановлено групи харчових продуктів, які повинні бути в щоденному шкільному раціоні учнів (злакові, овочі, фрукти і ягоди, молочні продукти) і врегульовано питання організації харчування дітей з особливими потребами ", - відзначають представники Держпродсроживслужби.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини