"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україна космічна: створюється Центр навчання фахівців аерокосмічного напрямку

В Україні, яка приєдналася до програми NASA з дослідження космосу, створять центр сучасної навчання фахівців аерокосмічного напрямку з метою підготовки кадрів для однойменної галузі. Про це заявили віце-прем'єр-міністр - міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський і міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За підсумками наради визначено необхідність створення мережевого науково-навчального центру, де буде здійснюватися підготовка профільних фахівців. Фінансування інституту буде проводитися шляхом виділення коштів з державного бюджету, державно-приватного партнерства та зовнішніх інвестицій.

За словами Уруського, зараз його міністерство працює над Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на найближчі 5 років, яка визначить орієнтири і необхідну потребу в кадрах для космічної галузі країни.

Як повідомляли Українські Новини, в лютому 2021 року Президент Володимир Зеленський доручив вивести в космос апарат дистанційного зондування землі "Січ 2-30 (2-1)"
До 30-річчя незалежності України в космос буде виведений апарат дистанційного зондування землі "Січ 2-30. Також йде робота в рамках програми над створенням і запусків супутників дистанційного зондування Землі.

* * *

Державне космічне агентство України підписало домовленості в рамках програми NASA "Артеміда" про принципи співробітництва в цивільному дослідженні і використанні Місяця, Марса, комет і астероїдів в мирних цілях і приєдналася до космічних агентств інших країн-учасників програми. Про це повідомляє Державне космічне агентство України.
Раніше документ підписали Австралія, Канада, Італія, Японія, Люксембург, Об'єднані Арабські Емірати, Великобританія. А Сполучені Штати Америки приєдналися до програми першими.
Таким чином, Україна стала дев'ятою країною-підписантом домовленості щодо "Артеміді".

Домовленості містять набір принципів, якими будуть керуватися держави-підписанти в рамках їх участі в програмі NASA "Артеміда" за наступними напрямками: мирне дослідження, прозорість, сумісність, екстрена допомога, реєстрація космічних об'єктів, поширення наукових даних, збереження спадщини, космічні ресурси, деконфліктізація діяльності, орбітальний сміття.

"Це важливо для України, тому що ми зможемо реалізувати свої власні проекти в партнерстві з провідними космічними агентствами світу. Це логічний крок в продовження того, що ми ж вступили в Moon Village Association. Українські проекти вперше стали частиною глобального сценарію освоєння Місяця від ISECG, і логічно, що ми далі хочемо реалізовувати наш потенціал в рамках програми "Артеміда". Домовленості дадуть новий поштовх до об'єднання держав в установі багатосторонніх консультацій в контексті розвитку міжнародного космічного права, яке б відповідало сучасним викликам і планам людства в освоєнні космічного простору ", - сказав Голова ДКА Володимир Усов. Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме