"Підтримати"
Новини
Всі новини

На "Психею", яка коштує 10 квінтильйонів доларів, відправляється зонд НАСА


У лабораторії реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії приступили до створення космічного апарату "Психея", який, якщо все піде за планом, вже в серпні 2022 року візьме старт з мису Канаверал до астероїда, вартість якого оцінюється в 10 квінтильйонів доларів. Зонд, повідомляє НАСА, повинен долетіти до Психеї до 2026 року.

Головним компонентом зонда стане шасі на сонячній електричній тязі (SEP) розміром з мікроавтобус, оснащене двометровою сонячною батареєю з високим коефіцієнтом посилення і захищеним відсіком для наукового обладнання.

"Споруда такого складного і високоточного механізму в рік пандемії - це тріумф людської цілеспрямованості", - зізналася керівник місії "Психея", доктор Лінді Елкінса-Тентон з університету Арізони.

Після складання космічний апарат відправиться в більшу термовакуумну камеру, де в умовах, що відтворюють дальній космос, буде перевірена живучість зонда, його електрична тяга, а також наукове обладнання і засоби зв'язку.

Перевірка буде неабиякою, оскільки кораблю належить подолати майже 180 млн кілометрів, а потім заміряти магнітне поле, нейтронне і гамма-випромінювання астероїда.

Якщо все піде за планом, то після запуску "Психеї" в травні 2023 року наблизиться до Марса і, розігнавшись за рахунок його гравітаційного поля, на початку 2026 року вийде на орбіту астероїда, де проведе 21 місяць, збираючи цінні дані.

Астероїд Психея-16, виявлений в жовтні 2020 року завдяки телескопу "Хаббл", має більше 200 км в діаметрі і вважається одним з найбільших в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером.

Вчені вважають, що Психея могла бути протополанетой, але щось пішло не так, і повноцінної планети не вийшло. Однак на відміну від більшості астероїдів, що складаються з льоду і каменю, у Психеї є один з головних ознак планети - металеве ядро.

"У Землі є металеве ядро, мантія і кора, - пояснює наукова співробітниця Південно-західного дослідницького інституту в США доктор Трейсі Бекер. - Не виключено, що коли Психея тільки формувалася, вона зіткнулася з іншим об'єктом Сонячної системи і втратила мантію разом з корою".

Але ядро ​​залишилося, і складається воно в основному із заліза і нікелю, а також золота, платини та інших цінних металів, так що крім наукової представляє величезну матеріальну цінність - приблизно в 10 тисяч разів більше всієї глобальної економіки Землі за 2019 рік.Правда, це той випадок, коли бачить око, та зуб не йме, але це поки, тому що вчені твердо впевнені, що в майбутньому знайдуть способи рентабельного космічного транспортування додому таких "нічийних" космічних скарбів.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини