"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні буде своя 100% ефективна вакцина, якщо Зеленський підтримає вчених

Українська вакцина побудована на відмінному від всіх існуючих нині вакцин принципі. Її дія заснована на тому антигені (білку), мутація якого неможлива. Про це в інтерв'ю УНН повідомив професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт у сфері охорони здоров'я і епідеміології та президент компанії DiaPrep System Inc. Михайло Фаворов.

Так, епідеміолог пояснив, що українська вакцина не містить ділянки коронавірусу, який мутував. Більше того, принцип дії вітчизняного кандидата істотно відрізняється від нині існуючих вакцин від COVID-19.

"Українська вакцина побудована на дещо іншому принципі. Ті антигени, які у неї включені, утворюють дуже надійну структуру, тобто частку, якої немає у інших вакцин: там просто білки, не кулясті скупчення, як в українській вакцині. Основу її становить якраз консервативні ділянки, тому що ця вакцина побудована на тому білку, який є для вірусу найголовнішим", - пояснив експерт.

Фаворов також підкреслив, що мутація білка (антигена), на якому побудований принцип дії української вакцини, в принципі, неможливий.

"Він, як материнські руки, тримає у собі нуклеїнові кислоти. Тому він ніяк не може змінюватися. Якщо він зміниться - нуклеїнова кислота не зможе функціонувати. Тому, з точки зору існуючих і відомих на сьогоднішній день мутацій коронавірусу, до української вакцини це не має ніякого відношення", - підсумував епідеміолог.

За його словами, український кандидат у вакцини за принципом створення схожий на вакцину компанії “Новартіс”, яка зараз проходить третю фазу клінічних досліджень.

“Наша вакцина за принципом створення і застосування аналогічна тій, яку тестує „Новартіс“. Вона заснована на рекомбінантному білку. Такі вакцини називаються субодиничними. Вони більш стійкі та не вимагають особливих морозильних установок і доставлення. Тому її використання в таких країнах, як Україна, набагато ймовірніше й ефективніше, ніж таких ось складних і дуже чутливих до температурного режиму вакцин”, — пояснив епідеміолог.

Нагадаємо, раніше група “ДІА” (“Діапроф-Мед” і “ДіаПреп”) представила свій проект вакцинного препарату уряду та президенту Володимиру Зеленському. Але подальша розробка і клінічні дослідження української потенційної вакцини опинилася під питанням у зв’язку з відсутністю державної підтримки.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме