"Підтримати"
Новини
Всі новини

Найбільша в світі азіатська зона вільної торгівлі створена без Індії та Росії

В ході онлайн-саміту Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), Китай, Австралія, Японія і ще 12 країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону заявили про створення найбільшої в світі зони вільної торгівлі під назвою Всебічне регіональне економічне партнерство (ВРЕП). Сумарне населення цих країн, на які припадає третина світової економіки, - 2,2 мільярда людей, передає Reuters.

Для вільної торгівлі об'єдналися такі країни: Бруней, В'єтнам, Індонезія, Камбоджа, Лаос, Малайзія, М'янма, Сінгапур, Таїланд, Філіппіни, Китай, Японія, Південна Корея, Австралія і Нова Зеландія.

Сумарне населення цих країн, на які припадає 29 відсотків світової економіки, - 2,2 мільярда чоловік, сукупний ВВП - 26,2 трильйона доларів. Це трохи менше, ніж частка Євросоюзу (33 відсотки), але експерти впевнені, що показник зони найближчим часом зросте.

Домовленості стосуються торгівлі, послуг, інвестицій, електронної комерції, телекомунікації та авторських прав. Країни домовилися про зниження тарифів і встановлення загальних для всіх учасників угоди правил торгівлі. В рамках угоди будуть діяти знижені торговельні мита, будуть укріплені ланцюжка поставок з використанням уніфікованих правил визначення країни походження товарів, систематизовані нові правила електронної торгівлі. Угода також скасує тарифи на 86% японських товарів, що експортуються в Китай.

Це перший договір про вільну торгівлю Японії з Китаєм і Південною Кореєю одночасно, японська газета Nikkei Asia.

Переговори про ВРЕП велися з 2013 року. У переговорах також брала участь Індія, проте в минулому році вона вийшла з обговорення.

Експерти відзначають, що укладення угоди в Ханої на тлі торгової війни з США - великий успіх Пекіна. Вони прогнозують, що цей договір посилить економічну інтеграцію азіатсько-тихоокеанського регіону і протидію протекціоністським тенденціям.

Reuters пише, що створення ВРЕП - це "ще один удар" по транстихоокеанському партнерству, яке просував президент США Барак Обама.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини