"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Перу оголошують імпічмент президенту через "моральну нездатність"

У країнах світу імпічмент першій особі можуть оголосити за гріхи, на які в пострадянських країнах взагалі не звертають уваги. Зараз в Перу проходить стадії розгляду пропозиція про усунення з поста президента Мартіна Віскарра.

Однопалатний парламент Перу ухвалив проект резолюції, згідно з якою зі своєї посади президента країни усувається Мартін Віскарра. Про це повідомляє агентство Andina.

Зазначено, що за пропозицію проголосували 65 депутатів, проти - 36, а утрималися 24 людини. Прихильники імпічменту вважають, що Віскарра не може займати далі свою посаду через "моральну нездатність".

Для схвалення відставки необхідно було зібрати бодай 52 голоси. Але тепер парламентарям належить визначити дату вирішального голосування з питання про відставку Віскарри, якому буде дана можливість виступити в парламенті. Відомо, що він повинен з'явиться на пленарній сесії парламенту 14 вересня.

Для остаточного усунення президента Перу з посади дану ініціативу повинні підтримати щонайменше 87 з 130 парламентаріїв. У разі імпічменту обов'язки глави держави виконуватиме голова Конгресу.

Автори резолюції зазначають, що президент перешкоджав кримінальному і парламентському розслідуванню справи про співака Річарда Свінга. Депутати зажадали почати перевірку, оскільки запідозрили, що Мінкульт країни уклав контракт з артистом (справжнє ім'я Річард Сіснерос), порушивши чинні норми.

Резолюція про початок процесу імпічменту була внесена після того, як були оприлюднені аудіозаписи з голосом президента Перу. На них він визнає, що зустрічався з Сіснеросом, проте раніше заперечував цей факт.

Віскарра став президентом у 2018 році після відставки екс-глави держави Педро Кучинські, проти нього був запущений процес імпічменту. До нової посади Віскарра, з 2016 року, займав посаду першого віце-президента.

Президентські і парламентські вибори в Перу пройдуть 11 квітня 2021 року.

В Україні, як відомо, прийнятий закон про імпічмент, і навіть на одній з прес-конференцій президент Зеленський запропонував ним скористатися, якщо щось він робить немає так. Однак на ділі український закон про відставку глави держави обтяжений стількома умовами, що його втілення в життя абсолютно нереальне. Виходить, що прийнятий він для галочки. Для того, щоб імпічмент став реальним, треба міняти Конституцію і зменшувати поріг результативного голосування за таку пропозицію (зараз для цього потрібно 338 депутатів).

Джерело: Кореспондент


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини