"Підтримати"
Новини
Всі новини

Аграрії України згадали СРСР: займаються "приписками" врожайності зернових

Тіньовий обіг зерна в Україні сягає 50%, заявив глава асоціації "Аграрний союз України" Геннадій Новіков. Купують зерно за готівку, переважно, великі компанії. "Скуплені за готівку зерно вони додають до своєї врожайності, і таким чином" підвищують "ефективність роботи своїх структур в публічній площині", - додав Новиков.

"В середньому він складає 30%, а в окремих областях - усі 50%. На жаль, ситуація не покращується - з року в рік іде все більше пропозицій купити зерновий врожай "за кеш". При чому, коли говориш, що хочеш продати за безготівковим розрахунком - просто кидають слухавку", - розповів він.

Проблема тіньового обігу зерна існує через законодавчі прогалини, вважає Новіков.

"Чорну продукцію" можна купити тільки за готівку. І, згідно положення НБУ, на готівкові операції підприємство має право знімати з каси до 10 тис. грн у день. Але по факту обороти по зняттю готівкових коштів на окремих підприємствах сягають близько 100 млн грн на рік. Натомість, НБУ величезного і неконтрольованого обігу готівки просто не помічає", - додав він.

Новіков додав, що привілейоване становище на українському ринку АПК мають нерезиденти.

"Вони мають право знімати стільки готівки, скільки хочуть. А українець, який хоче зняти готівку для оплати, приміром, оренди, повинен надати купу довідок - аж до повного реєстру своїх земельних паїв", - каже він.

Раніше повідомлялося, що діяльність "сірих" агрокомпаній підтримують, серед іншого, транснаціональні корпорації. В тому числі - "дочка" американської Cargill.

Вона співпрацює з компаніями, які ухиляються від сплати податків і не виконують зобов'язань перед кредиторами. Такою зокрема є компанія "Рантьє" (група KSG Agro), отримала від Cargill нещодавно товарний кредит. Експерти вказують, що таким чином підживлюється "чорний" сектор АПК.

Водночас, Cargill, нагадаємо, кредитує уряд України. У 2019 році Україна позичила у корпорації на два роки 100 млн євро під 5,15% річних, і ще 150 млн євро на 5 років під 6,25% річних.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини