"Підтримати"
Новини
Всі новини

Штучний інтелект невідомо як створив точну 3D-симуляцію Всесвіту

Астрофізики вперше використовували штучний інтелект для створення 3D-симуляції Всесвіту. Миттєво отримані результати виявилися дуже точними і надійними. Творці не знають, як штучному інтелекту вдалося так швидко виконати завдання: він точно імітував те, чому його не вчили, повідомляє Naked science.

Вчені використовували Deep Density Displacement Model (D3M), яку створили в Центрі обчислювальної астрофізики Інституту Флетайрон в Нью-Йорку. Точність і швидкість роботи алгоритму була несподіванкою для дослідників. Здивувало їх те, що він зміг точно імітувати, як буде виглядати Всесвіт, якщо змінити, наприклад, відсоток темної матерії, хоча під час навчання не отримував ніяких даних про те, що буде, якщо змінити цей параметр.

Вчені "згодували" нейронної мережі D3M більше 8000 різних симуляцій Всесвіту, які створила інша програма. В результаті, коли дослідники запустили новий алгоритм, він зміг відтворити модель Всесвіту діаметром в 600 мільйонів світлових років за 30 мілісекунд. При цьому його похибка склала менше 3% в порівнянні з програмами, які витратили на процес більш 300 годин.

Дослідники досі не знають, як штучному інтелекту вдалося створити симуляцію всього за кілька мілісекунд. Ймовірно, він просто з'єднав кілька моделей в одну, але чи так це, вченим ще належить з'ясувати. Вчені говорять, що це перший крок до сверхразуму, який може кардинально змінити наш світ.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини