"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Міносвіті нарешті здогадалися, що ЗНО не є показником якості освіти

У Міністерстві освіти і науки відбуваються дивні речі: там раптом здогадалися, що не можна оцінювати якість викладання у школах виключно за рейтингом ЗНО. Про це сказала міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

«Не можна оцінювати школи за результатами ЗНО, я категорично проти, це наша офіційна позиція. Це один із критеріїв, але сьогодні в Україні школи беруть дітей в різний спосіб (за територіальним принципом – тільки в початкову школу). А далі йде конкурсний відбір.

Є школи, де діти з дуже забезпечених сімей, це означає, що в них гарантований репетитор. Є школи, де беруть дітей талановитих за певним спрямуванням. Як можна результати фізико-математичного ліцею порівнювати зі звичайною школою?», – аргументувала керівниця МОН.

Посадовиця пояснила, що для правильного оцінювання шкіл потрібні завдання, які визначають рівень компетентності, а не просто тести. Та для їх написання в Україні поки що бракує фахівців.

«Україна минулого року взяла участь в PISA. Це найбільш авторитетне порівняльне міжнародне дослідження успішності 15-річних учнів. І їх завдання жорстко компетентнісні. Коли оголосять результати і відкриють завдання, ми зрозуміємо, як наші діти виконували ці завдання і на якому ми місці у світі. Мистецтво написання компетентнісних завдань – це як мистецтво писати вірші», – додала Гриневич.

Нагадаємо, 2018 року Україна вперше брала участь в дослідженні якості освіти PISA. У тестуваннях взяли участь 6334 українці. Його складали 15-річні підлітки, які навчались у школах, ліцеях, гімназіях, професійно-технічних закладах, коледжах тощо.

Звіт за результатами проведення PISA-2018 в Україні оприлюднять у грудні 2019 року.

Лілія Гриневич також підсумувала, що систему оцінювання будуть змінювати паралельно із тим, як запроваджуватимуть новий державний стандарт.

Джерело: konkurent
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини