"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Гарварді представлена ​​нова система молекулярного зберігання інформації

08:30, 03 травень 2019
1 499

Сучасний інформаційний вік називається так не випадково - у міру того, як інформація зростає в своїх обсягах, точно так же зростає і необхідність якимось чином її зберігати, переписувати і запам'ятовувати.

Традиційні методи і технології збереження і передачі інформації поступово розкривають свої бар'єри і обмеження, змушуючи дослідників квантових систем і аналітиків шукати нові шляхи вирішення в органіці - саме тому команда талановитих фахівців з Гарвардського Університету представила сьогодні результати свого нового цікавого дослідження, присвяченого можливості зберігати і передавати інформацію за допомогою органічних молекул.

Однак на відміну від майже аналогічного процесу передачі і зберігання цифрової інформації за допомогою ДНК-молекул, в основі нового експерименту лежало використання так званих олігомолекул - молекул з малою молекулярною масою і здатних за рахунок цього пересуватися надзвичайно швидко. Сам процес внесення цифрової інформації в молекули майже повторює досвід вчених, які зуміли перенести її в ДНК, проте в новій методиці, самі олігомолекули виступають в якості індивідуальних бітів даних.

Будучи поміщені на спеціальну тестову мікроплату, ці молекули зчитуються спеціальним масовим спектрометром, який вимірює не тільки саму масу молекул, але також їх присутність в системі двійкового числення. Таким чином, якщо молекула присутня в одному з 384 колодязів даних на мікроплаті, вона функціонує як одиниця, а якщо відсутній, то спектрометр зчитує нуль. За допомогою такої системи, вченим вдалося зробити кілька сеансів передачі, читання і запису цифрової інформації.

Що стосується швидкостей, то тут їм вдалося досягти показника в 20 бітів в секунду, що дорівнює сумарним показником сеансу в 400 Кб цифрових даних при точності в 99.9% - а це неймовірно точний показник для такої експериментальної системи. Варто зазначити, що фахівці з Гарварду вказують на те, що поки їх система позбавлена ​​певних функцій і можливостей, так що робота по ній ще буде чимала.

Джерело: https://fainaidea.com
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини