"Підтримати"
Новини
Всі новини

Мозок мільярдера нічим не відрізняється від мозку жебрака, справа у вихованні, вважає Чернігівська

Відомий біолог і лінгвіст, фахівець в питаннях нейронауки і психолінгвістики, ставить питання про те, чому у одних людей виходить заробляти гроші, а в інших ні, навіть якщо вони дуже цього хочуть і стараються? Чи відрізняється чимось, скажімо так, «мозок мільярдера»?


Розповідає Тетяна Чернігівська:

...У мене є тільки складна відповідь на це питання. Так, люди різні, вони об'єктивно різні. Це генетика, і з цим ви нічого вдіяти не можете. Це великий гравець, його не можна ігнорувати.

Але, з іншого боку, якщо у людини нічого не виходить, це означає, що він ще просто не знайшов свою дорогу в житті. Може бути, він помилково вирішив заробляти мільйони, може бути, насправді у нього немає планів купувати яхти і відправлятися в кругосвітні подорожі. А його план - сидіти вдома біля каміна і в'язати шарф, і це і є щастя. Тільки він ще не зрозумів.

А як зрозуміти, чого ти хочеш? Адже це не так просто, як здається.

Треба шукати і ходити в певні місця.

Мистецтво - це першорядна річ. Як сказав один дуже заможний і відомий арт-дилер, мистецтво відповідає на ще не поставлені запитання. Це дуже глибока думка. Мистецтво тебе тягне в простір, в якому ще ніхто не був. І коли ти починаєш жити в цьому складному просторі, у тебе можуть з'явитися нові смисли.

Крім того, потрібно намагатися спілкуватися з цікавими людьми - це теж відіграє величезну роль. Потрібно шукати тих, що запалюють - не в банальному сенсі - людей. Таких, c якими можна всю ніч проговорити, випити дві пляшки віскі і після цього все зрозуміти.

Те, що я скажу, може прозвучати банально на перший погляд, але насправді це не так просто, як звучить. Дитину свою бажано любити. Треба постаратися з нею познайомитися, придивитися до неї і зрозуміти, яка вона.

Але легко говорити, питання в тому, як зробити дитину успішною. Потрібно дати дітям можливість цього вибору. Якщо він ніколи не малював, ніколи не займався музикою, як ви збираєтеся дізнатися, здатний він до цього чи ні?

Я десь читала, що Баха, Бетховена і Моцарта, коли вони були маленькими, по руках били, щоб вони за клавесин сіли. Цих геніїв! Це означає, що деяка частка примусу потрібна.

Але це дуже важкий пункт. З одного боку, не варто мучити дітей і давати їм те, що для них є алергеном. Але, з іншого боку, якщо не дати, то й не зрозумієш, на що у нього алергія.

Можна себе змусити навіть навчитися до вечора танго танцювати на спір. Тут питання інше: якою ціною і чи треба це робити? Накачувати себе на тему «я повинен бути успішним» - це провальна річ, на мій погляд. До деякого порога вона може бути успішною, але в підсумку провалиться все одно.

А ось якщо людині насправді цікаво і якщо у нього є здібності, він автоматично стане успішним. Якщо він щось робить тому, що знає, як це потрібно зробити, або не боїться, коли всі бояться. Ось тут його чекає успіх.

Чи роблять людей щасливими гроші?

На це питання у мене є точна відповідь: ні, не роблять. І я так кажу не тому, що романтик, який вважає, що гроші взагалі не потрібні. Гроші, зрозуміло, потрібні, але щастя - це не про гроші. Щастя - це знайти сенс. І для однієї людини сенс може коштувати гривню, а для іншого - мільярд. Все залежить від того, чи є у вашій справі сенс або це історія про те, хто більше пасок побудує. Сенс в тому, щоб це приносило задоволення, щоб тебе лоскотало...

Джерело: http://forbes.net.ua/Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини