"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дивнмй страйк в Київському медуніверситеті - шукайте кому це вигідно

Втягування студентів в міжвідомчу боротьбу і хитра підміна понять - саме так можна назвати те, що відбувається зараз в Київському медуніверситеті імені Богомольця.

Мінохоронздоров'я усунуло від виконання обов'язків ректора Національного медуніверситету ім. Богомольця Катерину Амосову і призначило замість неї "свою людину". В результаті - замки на дверях корпусів вишу, навчальний процес зупинений. Що це - реальна боротьба за самоврядування або хитра тактика керівництва університету - повідомляє LIGA.net.

Як відомо, 20 лютого Мінохоронздоров'я усунуло Амосову. У міністерстві заявили, що нібито з її вини студенти не змогли вчасно здати іспит з стоматології "Крок". Амосова, в свою чергу, звинуватила в ситуації МОЗ і зазначила, що окремі чиновники нібито хочуть поставити під сумнів ефективність її управління.

Розібратися, з чиєї вини студенти не склали іспит, - не наша мета, тому що мова йде про досить складні специфічні господарсько-юридичні питання. Очевидно, що це - компетенція суду. У НМУ вже пообіцяли подати позов.

У МОЗ заявили, що керівництво вузу не уклало договір з Центром тестування - єдиною уповноваженою на проведення ліцензійних іспитів "Крок" організацією. У медуніверситеті ж кажуть, що витрати на центр не були передбачені в кошторисі вузу, яку затверджує саме МОЗ. За словами ректора, був оголошений відкритий тендер, від участі в якому центр відмовився. При цьому Амосова заявила, що необхідна сума була перерахована на рахунок центру в формі благодійного внеску. Однак центр нібито відмовився від цих грошей, і іспит все одно не було проведено.

Усунувши Амосову, в той же день МОЗ призначив в.о. ректора вузу Михайла Захараша. Однак група невідомих, які представилися студентами, не пустила його на робоче місце, "тому що він їх не влаштовує". Поліція не втручалася. У вузі назвали дії міністерства "тоталітаризмом" і порушенням гарантованої законом незалежності університету. І в знак протесту оголосили страйк і зажадали скасувати указ.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що страйк організовано "за директивою", і звинуватила адміністрацію НМУ в зриві навчального процесу. Чиновниця опублікувала скріншоти звернень студентів та їх записів в Facebook, в яких висловлюється обурення, що їх не допускають до занять. Супрун назвала це примусом до страйку і порушенням Конституції. Група студентів університету дала брифінг. Молоді люди заявили, що "страйк було оголошено без урахування думки як студентського колективу, так і колективу співробітників" і назвали його "саботажем навчального процесу".

МОЗ в цій ситуації підтримав Міносвіти.

Примітно, що сьогодні вдень багато ЗМІ опублікували скандальну новину про те, що нібито страйковий комітет вузу запланував проведення мирної ходи на підтримку Амосової, при цьому пообіцявши закрити гуртожиток, "для забезпечення масовості". Анонс акції був розміщений на фейковій сторінці страйкому. Там назвали це інформаційною атакою і припустили, що за нею стоїть МОЗ.

Один з членів страйкому Василь Гилюк на питання про подальші дії страйкарів сказав: "Чекаємо. Поки ми звернулися до органів влади. Чекаємо їх реакції. Завтра також буде засідання комітету з охорони здоров'я (комітет Верховної Ради, - ред.). Можливо, це питання буде там врегульовано".

Відсторонений ректор НМУ Амосова припустила, що іспит з стоматології буде проведено приблизно через два місяці.

Примітно, що описані події дивним чином збіглися з історією самогубства студентки НМУ з Туркменістану Мукаддас Насирлаєвої, що, за версією її адвоката, могло статися через корупцію у ВНЗ.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини