"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Америці розробленио біонічний протез для людей, які втратили зірДослідники зі Стенфорда (Каліфорнія, США) досягли істотного прогресу в розробці зорового протеза PRIMA, який як передбачається, зможе допомогти людям з прогресуючим захворюванням сітківки, особливо, хворим на пігментний ретиніт і макулодистрофію.

Ці захворювання, а особливо пігментний ретиніт, є найпоширенішою причиною спадкової сліпоти. Все зазвичай починається в дитинстві з втрати нічного зору, а потім поступово хворий втрачає здатність читати, водити машину і розрізняти обличчя. Макулодистрофія більш властива літнім людям після 60. Вона руйнує світлочутливі фоторецептори в центрі сітківки і також призводить до сліпоти.

Зоровий протез PRIMA, який розробляє професор Деніел Паланкер і його колеги, є найскладнішим з його численних проектів, оскільки вимагає поєднання різноманітних навичок - оптики, електроніки, нейробіології і офтальмології.

На даний час близько 20 дослідницьких груп працюють над системами біонічного зору у всьому світі, включаючи Австралію, Китай, Німеччину, Японію, Корею, Сполучене Королівство та Сполучені Штати. Однак на сьогоднішній день схвалено тільки одне протезування сітківки, дозволене для впровадження, - ARGUS II, розроблений вченими USC і Second Sight Medical Products Inc.

Цей "протез" використовується приблизно 200 пацієнтами з усього світу. Він складається з мініатюрної відеокамери, встановленої на окулярах, блоку обробки відеозображення кишенькового розміру, передавальної антени, встановленої збоку від окулярів, прийомної антени розміром з горошину з корпусом електроніки, прикріпленої до очного яблука пацієнта, і 60-електродної решітки, прикріпленої до передньої сітківки. Люди, які використовують систему, кажуть, що бачать широкі смуги світла, наприклад, освітлений дверний отвір.

Клінічні випробування пристрою почнуться в кінці цього року в Європі. Вчені сподіваються, що за допомоги цього винаходу пацієнти зможуть розрізнити текст, написаний великим шрифтом, або, наприклад, обличя новонародженої внучки.

Джерело: Stanford Medicine

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини