"Підтримати"
Новини
Всі новини

Правила подбора слухового аппарата

09:45, 17 сер 2017
1 878

Слуховий апарат (СА) відіграє важливу роль у житті людини з порушенням слуху різного ступеня тяжкості. Пристрій компенсує понесені втрати і дозволяє нормально функціонувати в соціальному суспільстві. Якість звукової картинки залежить від багатьох факторів: конфігурації, ємності батарей, розміру моделі та індивідуальних особливостей. Не менш важливі особисті уподобання і вартість.

Сучасний ринок слухових реабілітаційних пристроїв сповнений різних версій і марок апаратів. Буває дуже складно вибрати між навіть двома моделями, так як вони можуть бути схожими зовні і конструктивно, але практично не відрізнятися за вартістю. Можливий варіант, коли необхідна модель коштує дорожче, ніж покупець може собі дозволити. І тоді приходить черга фахівців, які у всьому цьому знаються на професійному рівні і допомагають вибрати пристрій у відповідності з потребами, в першу чергу, фізичними.

Консультація з фахівцем

Відвідування слухопротезиста є дуже важливим етапом на шляху до повноцінного сприйняття навколишнього світу за допомогою слухових апаратів. Фахівець проводить діагностику, яка полягає в аудіологічному дослідженні, і за отриманими результатами робить висновок про рівень втрати слуху та варіанти його компенсування. У відповідності з цим він пропонує пацієнту належні різновиди СА і налаштовує обраний.

Консультація, яка проводиться фахівцем після калібрування слухового апарату, дозволяє:

 • більше дізнатися про рівень і причини зниження/втрати слуху, а також анатомічні особливості вуха;
 • навчитися розрізняти СА в залежності від характеристик, конструктивних та експлуатаційних особливостей;
 • дізнатися про переваги сучасних моделей;
 • зрозуміти, які саме СА більше підходять у вашому випадку і чому.

Дуже важливо в процесі консультування у слухопротезиста докладно обговорити свій спосіб життя, особисті вподобання та фінансові можливості. Слуховий пристрій, підібраний з урахуванням усіх цих моментів, буде максимально корисним і практичним.

Калібрування і тестування апарату

Слуховий апарат підбирається після консультування пацієнта, а також проведення обов'язкових діагностичних заходів, без яких придбання пристрою може виявитися даремним або навіть нашкодити. Для цього проводяться наступні тести:

 • на визначення ступеня приглухуватості;
 • на оцінку особливостей сприйняття звуку з СА і без нього;
 • на оцінку чутності при знаходженні в різних акустичних ситуаціях.

Якщо при виборі СА з'ясувалося, що вам підходить відразу кілька варіацій, рекомендується тестувати і приміряти все. Тут важливе значення відіграє розбірливість мови, рівень комфорту при сприйнятті звуку, а також ступінь зручності при носінні з сережками, в окулярах, капелюсі або кепці, тобто так, як ви плануєте їх носити в повсякденному житті.

Пробне носіння

Відразу після того, як пацієнт визначився з моделлю слухового апарату, спеціаліст проводить оцінку слуху вже з одягненим пристроєм. Для цього імітуються різні акустичні ситуації. Однак найбільш повно оцінити рівень комфорту і корисності апарату можна тільки в реальному житті.

Період тестового носіння триває 2-3 дні, протягом яких пацієнт повинен приділяти увагу найменшим змінам в процесі експлуатації. Справа в тому, що лікарю навряд чи щось скажуть такі оцінки, як «зручно» або «незручно». Необхідно докладно і інформативно обмальовувати ситуації, в яких апарат повів себе чудово або навпаки - не виправдав очікувань. У нього є безліч регулювань, зміна параметрів яких вирішує більшу частину виникаючих проблем. Кілька днів пробного носіння дозволяють максимально оцінити ступінь зручності і вирішити, в якій мірі даний слуховий апарат вам підходить.

Важлива інформація

Як вже сказано, слухові апарати підбирають з урахуванням ряду факторів: ступеня, давності і причини погіршення/втрати слуху. Також на підбір техніки впливають спосіб життя і фінансові можливості.

При плануванні покупки в першу чергу слід визначитися з тим, що для вас важливо в продукті:

 • естетика (існують дуже маленькі і невидимі з боку пристрою);
 • час роботи батарейок/акумулятора (мініатюрні пристрої вимагають частої заміни елементів живлення, що дуже незручно для людей з порушеннями моторики і літніх);
 • зручність носіння;
 • можливість використовувати додаткові аксесуари;
 • зручність експлуатації (як буде налаштовуватися апарат - вручну або автоматично).

Також не слід переоцінювати себе, оскільки саме ви в першу чергу будете використовувати апарат. Літнім людям, що мають порушення координації або зору, може бути важко використовувати внутрішньовушні і внутрішньоканальні моделі. Краще в такому випадку зупинити увагу на практичних завушних версіях.

При експлуатації правильно користуйтеся пристроєм, тоді він буде служити вам довго і надійно. Для цього необхідно:

 • регулярно чистити СА і вкладки;
 • дотримуватися вушної гігієни;
 • не застосовувати для чищення апарату засоби на основі спирту;
 • використовувати для цього тільки м'яку суху тканину;
 • запобігати попадання лаку і іншої косметики на пристрій (знімати перед нанесенням);
 • не чистити мікрофон самостійно;
 • акуратно зберігати пристрій далеко від дітей і тварин, що можуть його пошкодити;
 • на час сну/відпочинку відключати прилад і провітрювати відсік живлення, де може накопичуватися волога.

У Києві слухові апарати Starkey можна придбати на офіційному сайті компанії - https://bettertone.com.ua.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини