"Підтримати"
Новини
Всі новини
/

В Україні може повторитися кібератака на комп'ютери - кіберполіції

В Украине может повториться кибератака на компьютеры - киберполиция

В Україні може повторитися атака на комп'ютери. Кібератаку очікують 24 серпня - на День незалежності України. Поінформований - значить озброєний, вважають в кіберполіції.

Про це сказав начальник департаменту кіберполіції Сергій Демедюк, передає IPnews

"Ми попереджаємо, що це буде 24 серпня, на День Незалежності. Ми бачимо, що такі атаки відбуваються напередодні або в день якихось великих свят для України", - сказав він.

Демедюк зазначив, що у шкідливому програмному забезпеченні M.E.Doc було багато елементів, які досі не активовані. "Ми ще не знаємо в повній мірі, які властивості має вірус. У нас тільки близько 1,3 тис. офіційних заяв, де розпочато кримінальні виробництва", - сказав він.

"Ми повинні враховувати: якщо злочинці знищили такий важливий для них канал отримання інформації, вони залишили резерви, дуже потужні резерви. Зараз ми намагаємося знайти ще один канал. Мені хочеться сподіватися, Petya.A випадково вразив канал і спалив їх мережу, але це не так, тому що ми чітко знаємо, основна мета кіберзлочинців - знищити сліди втручання в уразливі критичні об'єкти" , - зазначив він.

Сергій Демедюк підкреслив, що навіть після останньої кібератаки лише 10% підприємств, як державних, так і приватних, зреагували. Всі інші не вжили жодних заходів безпеки.

"Причетність персоналу та посадових осіб компанії-розробника поки не доведена. Нами також встановлено, що їх сервери були зламані ще задовго до самої атаки, дуже давно. Зараз наше завдання полягає в тому, щоб ми могли виявити все шкідливе програмне забезпечення, яке використовувалося з допомогою цього каналу ", - сказав він.

Демедюк зазначив, що призначено "багато експертиз", які стосуються втручання в програмне забезпечення компанії, у якої вилучили "практично все обладнання".

За його словами, кіберполіціяпрацює разом з компанією M.E.Doc, в присутності фахівців якої обладнання розпаковується.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини