"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Росії вийшов фундаментальний словник блатного жаргону, написаний "кращим кишеньковим злодієм СРСР"У Росії не так давно виданий черговий фундаментальний словник блатної мови. На цей раз видання включає в себе аж700 сторінок, надруковано на офсетному папері, а в МВС відразу його зарахували до "кримінальних бестселерів".

Ну а автору - Зауру Зугумову, колишньому кишеньковому злодію, судимому за крадіжки одинадцять разів і відсидівшому у в'язниці 25 років, присвятила свої сторінки популярна газета "Московський комсомолець". Але не як кращому, за його твердженням, "на певному етапі" кишеньковому злодієві СРСР, а як колезі: Зугумов працює в газеті "Молодь Дагестану" у відділі кримінальної хроніки, є членом спілки журналістів та членом спілки письменників Росії. Втім, говорили все одно, переважно, про крадіжки.

Автор включив до свого словника понад 6000 виразів з тюремної "фені", хоча стверджує, що його словниковий запас в цьому - 13 тисяч слів і виразів. За свідченням лінгвістів, запас унікальних слів поета О.С.Пушкіна становив 21 тисячу слів.

Не тільки словники, спогади і "тюремні романи" популярні в Росії. Тут проводиться конкурс так званого "російського шансону", де досить часто звучать блатні пісні, те ж саме можна сказати і про радіо "Шансон". У лексиконі президента Росії також часто проскакують слова з кримінального жаргону.

За дивною іронією долі в російському довіднику "Хто є хто в лексикографії" Заур Зугумов як автор книг про кримінальний світ та упорядник історико-етимологічного тлумачного словника злочинного світу «Російськомовний жаргон» слідує відразу ж за Людмилою Зубової (СПб) - професором кафедри російської мови Санкт-Петербурзького університету, автором книги «Поезія Марини Цвєтаєвої: лінгвістичний аспект» і одним з авторів шкільного енциклопедичного словника "Російська мова".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини