"Підтримати"
Новини
Всі новини

Підсилюємо відповідальність за нетверезе водіння - Мустафа Найєм

19:13, 30 травень 2017
1 110

Ні вбивцям на дорозі.

Наша команда LEAD office бере участь у національній Кампанії "За безпечні дороги". Йдемо декількома шляхами – публічними дискусіями, зміною законодавства і координацією ініціатив з Національною поліцією України.

Про це пише на своїй сторінці Facebook народний депутат Мустафа Найєм:

На днях у Верховній Раді відбулося велике обговорення цього питання, під час якого були озвучені наступні пропозиції:

1. Ввести градацію санкцій в залежності від ступеня сп'яніння, щоб людина з вмістом алкоголю в крові до 0,2 проміле не нела таке ж покарання, як людина з 2,50 проміле. Можливо, через вміст алкоголю між 0,2 і 0,49 проміле повинен бути передбачений лише штраф без позбавлення права керування.

2. Альтернативна пропозиція: підняти поріг допустимого вмісту алкоголю до 0,5 проміле, залишивши рівень 0,2 проміле як поріг для молодих водіїв (з досвідом водіння менше певної кількості років або до досягнення певного віку) і для водіїв комерційного транспорту (громадський транспорт, таксі, вантажні автомобілі).

3. Дати поліції право на випадкові перевірки вмісту алкоголю в крові (т. зв. Random Breath Checks), за принципом "Коли завгодно і де завгодно" ("Anytime, Anywhere"). При цьому заохочувати поліцію робити велику кількість таких випадкових перевірок. При цьому важливо (!) передбачити адекватне право поліції при такому інспектуванні не зловживати своїм правом і перевіряти документи водія, якщо тест не дав позитивного результату.

4. Нарешті врегулювати питання впровадження так званих "пунктів тверезості", на яких би проверяясь всі (!) водії в потоці автомобілів. Такі пункти, за прикладом країн ЄС, повинні виставлятися в певні дні та час, наприклад, у вечірній час в п'ятницю і суботу, і їх робота повинна висвітлюватися у ЗМІ. Це превентивна міра, яка повинна зупиняти водіїв від бажання сідати за кермо у нетверезому стані, тому що "все одно не піймають".

5. Проводити освітні, рекламні та медійні кампанії по впливу на поведінку водіїв, які б пропагували неприпустимість водіння після вживання алкоголю та популяризували бажані моделі поведінки. Наприклад, драйвери на виклик або "designated driver" – коли серед відпочиваючих в компанії вибирається один водій, який утримується від вживання алкоголю і розвозить своїх друзів додому. Такі кампанії вже давно проводяться в Бельгії, Голландії, Франції та Люксембурзі.

6. Запровадити практику передачі інформація про порушення ПДР страховим компаніям, що істотно збільшить вартість страхового платежу для порушників.

За матеріалами: hronika.info

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини