"Підтримати"
Новини
Всі новини

У боргах, як у шовках: "бідні" багатії України


Бізнесмени, яких українці звикли вважати самими багатими, одночасно є найбільшими боржниками країни

В Україні зазвичай 19-початку 20 століття, що говорило "Les affaires, c'est l argen des autres" (у перекладі з французької − "Бізнес повинен будуватися не за свої гроші, а за гроші інших людей") досягла максимального втілення в життя. Український великий приватний бізнес розвивався за рахунок чужих грошей: коштів як в національній, так і в іноземній валюті.

По-перше, власники великого бізнесу накопичували фінансові зобов'язання у вигляді банківських кредитів (у національній та іноземній валюті), деякі випускали єврооблігації. По-друге, «правилом хорошого тону» великих бізнесменів України до недавнього часу було мати власний банк, що означало для власників перехід на більш витончений рівень використання чужих грошей: можливості примножувати капітал за рахунок депозитів населення і латати дірки у важкі часи за рахунок грошей держави. Банкрутство таких банків в 2014-16 рр завдало державі збитків на 130 млрд грн (виплати вкладникам і заборгованість за кредитами рефінансування НБУ), що можна порівняти з витратами на оборону країни протягом 16-ти місяців і з витратами на соціальний захист і забезпечення населення за 10 місяців (за даними бюджету-2016). Причини події найкраще описує цитата американського фахівця в розслідуванні шахрайства у фінансовому секторі Вільяма Блека, який сказав, що «найкращий спосіб пограбувати банк – бути його власником».

Слабоконкурентне середовище, де відсутній контроль і де від «іноземного впливу» з упертою наполегливістю захищали вітчизняний автопром, металургію, аграрний та фінансовий сектори, сформувала у великого бізнесу неадекватне уявлення про реальність і свою вартість. На чужих грошах, при сприятливій кон'юнктурі 2005-08 рр і без будь-яких обмежень у використанні позикового капіталу, українські бізнес-імперії бурхливо росли. Смуга фінансових і політичних потрясінь 2008-09 рр і 2014-15 роках показала справжню ціну цього «зростання». За нього Україна вже сповна заплатила: падінням економіки, девальвацією гривні, затяжною кризою в промисловості і поглиблюється соціальне розшарування населення. В 2015-16 роках питома вага заробітної плати в структурі ВВП скоротився до історичного мінімуму в 39%, в той час як питома вага прибутку в структурі доходів ВВП піднявся до історичного максимуму в 45%. А за індексом паритету купівельної спроможності Україна перебуває на 113 місці між Марокко і Гватемалою - країнами, де в рази менше доріг, шкіл, лікарень та інших звичних українцям соціальних благ. Вплив великого бізнесу на владу і громадські настрої за допомогою політичних партій та медіа зумовили стійкість цієї системи до стороннього впливу і її запеклий опір будь-яким спробам змінити правила гри.

А король-то голий!

Генрі Форд у 20-х роках минулого століття стверджував, що закони бізнесу (згідно з яким джерело грошей для фабрики – це сама фабрика, а не банк) подібні законам сили тяжіння: хто їм противиться, тому судилося випробувати на собі їхню могутність. Українські мільярдери позичали гроші і намагалися «наздогнати і перегнати Америку» в наявності розкішних яхт і літаків, але забули про головне – про бізнес, яким заявлені «понти» повинні відповідати. Але оскільки крім продажу сировини і викачування останніх соків з радянської промислової спадщини нічого нового придумати не могли, життя швидко повернуло все на свої місця. «Найбагатші люди країни» насправді − жебраки, їхні дорогі «іграшки» їм не належать, і судячи за станом їх бізнесу, вони ніколи не зможуть повернути свої борги.

Вітчизняний великий бізнес, що виріс в 90-ті за принципом «бої без правил», досі перебуває в переконанні, що Україна – унікальна країна, де можна по-швидкому «зрубати грошей», а правила - для когось іншого, але не для них. Ця переконаність в доступності легких грошей знаходить відгук в усіх верствах українського суспільства завдяки створеним і фінансованим великим бізнесом політичним партіям і медіа. Всі чекають дива: то мільярдних інвестицій, то зарплат по €1 тис, то пенсій по €500, то списання державою всіх боргів та інше. Але луснулі бульбашки українських мільярдерів – яскравий доказ того, що чужі гроші не допоможуть, якщо немає довгострокової стратегії та правильної бізнес-моделі. Свіжим прикладом стала група «Приват», де під вивіскою найбільшого і технологічного банку виявилася дірка майже в півтори сотні мільярдів.

Як ми рахували борги

Зазвичай на слуху – тільки активи найбагатших українців, а не борги, за які ці активи були придбані. Видання БІЗНЕС вирішило заповнити цей пробіл і оцінило величину боргу найбагатших українців перед вітчизняними та іноземними банками, іншими кредиторами (включаючи зобов'язання перед Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), а також їхні особисті фінансові поруки перед НБУ за кредитами рефінансування) на основі відкритих джерел, у тому числі ЗМІ та реєстру судових рішень. Суму боргів великих бізнесменів ми порівняли з величиною їх активів, зазначеної в публічних дослідженнях статків найбагатших українців. У результаті з'ясувалося, що борги багатьох великих бізнесменів України істотно перевищують суму їх активів. Представляємо двадцятку найбільших боржників країни перед державою, бізнесом і населенням.1.Ігор Коломойський
Сума боргу: 16,128 мільярдів доларів

Бізнес-імперія: активи промислово-фінансової групи «Приват» - це виробництво і продаж нафтопродуктів, металургія, промислова хімія, гірничорудна, харчова промисловість, медіа та телекомунікації.

Проблеми і борги: мінус 120 млрд грн — стільки склала "діра" в капіталі Приватбанку, фінансової серцевини бізнес-імперії «Приват». Частка Коломойського в банку становила 49,98 %. Таким чином, його борги – 60 млрд грн. Діра утворилася в результаті кредитування пов'язаних з власниками банку компаній, багато з яких виявилися в офшорах. Для порятунку Приватбанку держава була змушена його націоналізувати і взяти під контроль. В іншому випадку банк довелося б ліквідовувати, і сума вкладів, що підлягають виплаті, склала б 90 млрд грн – це стільки ж, скільки довелося виплатити вкладникам всіх виведених з ринку неплатоспроможних банків за два роки.

У інших бізнесів Коломойського також борги: зокрема, у компанії МАУ - 1 млрд грн, у компанії «Укрнафта» - близько 12 млрд грн.

2. Олег Бахматюк
Сума боргу: 5,345 мільярдів доларів

Бізнес-імперія: агрохолдинг UkrLandfarming (виробництво зерна, яєць, цукру, тваринництво) з одним з найбільших земельних банків у світі, банки «Фінансова ініціатива» та VAB банк. У 2010-12 рр UkrLandfarming провів більше 10-ти і поглинань зріс майже у п'ять разів, багато в чому за рахунок запозичень: кредиту в $600 млн. Deutsche Bank і Ощадбанку Росії і $ 500 млн. від розміщення євробондів в 2013 р. В Україні банки Бахматюка залучали депозити населення і прокредитували його бізнес на 31 млрд. грн, і отримали 8,5 млрд грн кредитів рефінансування від НБУ, за якими Бахматюк дав фінансове поручительство.

Проблеми і борги: в 2014 р акціонер вичерпав можливості залучення додаткового капіталу. Банк «Фінансова ініціатива» та VAB банк не змогли виконати зобов'язання перед вкладниками і були визнані неплатоспроможними. Їх заборгованість перед населенням становить 15 млрд. грн (з цієї суми 11,1 млрд грн підлягає виплат за рахунок ФГВФО). Йдуть судові розгляди щодо стягнення сум фінансових гарантій у розмірі 8,5 млрд грн (при загальній заборгованості по рефінансуванню в 10,8 млрд. грн.).

Борг ULF за єврооблігаціями - $500 млн. При цьому єврооблігації субхолдингу Авангард становлять $200 млн. або 5,2 млрд. грн. і були реструктуризовані. Крім заборгованості за єврооблігаціями, компанії Олега Бахматюка повинні в загальній сумі $754 млн., або 19,6 млрд. грн. (обсяг заборгованості перед державними банками становить 3,9 млрд. грн., перед російськими банками - 260 млн. грн., перед іноземними банками - 12,8 млрд. грн., інша заборгованість - 2,7 млрд грн). Загальна заборгованість компаній становить 37,8 млрд. грн. ($1,4 млрд).

3.Сергій Тарута


В долгах, как в шелках: "бедные" богачи Украины


Сума боргу: 3 мільярди доларів

Бізнес-імперія: група Індустріальний Союз Донбасу (власник 24,99% частки). У 2004-2008 рр ІСД залучила близько $3 млрд кредитів, включаючи кредити IFC та ЄБРР, на масштабну модернізацію металургійних підприємств групи.

Проблеми і борги: з 2009 року через падіння світових цін на сталь бізнес групи стає збитковим, і ІСД допускає дефолт спочатку з оплати банківського боргу, а потім формальний дефолт за єврооблігаціями. У 2010-2011 рр тривали переговори щодо реструктуризації боргів ІСД, які були призупинені через розбіжності між російськими та українськими акціонерами ІСД: українські акціонери блокували спроби російських затвердити довнесення коштів у капітал щоб не допустити розмивання своєї частки

До початку 2016 року, джерела Комерсанта оцінювали загальний борг ІСД в розмірі $5-7 млрд. Відкриті джерела повідомляли, що ВЭБ, російський мажоритарний акціонер ІСД почав активні пошуки потенційних покупців своєї частки в ІСД, а частка Тарути арештована за позовом ВТБ.

4.Костянтин Жеваго
Сума боргу: 2,942 мільярда доларів

Бізнес-імперія: гірничорудна компанія Ferrexpo (один з найбільших добувачів і експортерів залізної руди в Україні), індустріальна група "АвтоКрАЗ", банк «Фінанси і Кредит».

Проблеми і борги: з 2013 р. з падінням світових цін на залізорудний концентрат виручка Ferrexpo впала в кілька разів. В 2014 р Жеваго втратив Стахановський вагонобудівний завод і керченський суднобудівний завод «Затока». Безнадійні борги його різних бізнесів перед власним банком «Фінанси та кредит» на суму 22 млрд грн призвели до того, що банк не зміг виконувати зобов'язання перед вкладниками, і був визнаний неплатоспроможним. Його заборгованість перед населенням становить 17 млрд грн, з яких 10,5 млрд грн компенсовано з ФГВФО за рахунок державного бюджету. Бізнесмену доведеться відповідати в суді за неповернене рефінансування банку «Фінанси та Кредит» у розмірі 1,4 млрд грн, заставою за яким виступає його особиста фінансова порука. При цьому загальна сума заборгованості з рефінансування перед НБУ становить 7,1 млрд грн. Компанія АвтоКрАЗ має проблемну заборгованість перед державним Ощадбанком на суму 1,3 млрд грн., у зв'язку з чим тривають судові розгляди. У травні 2016 Ощадбанк подав у Господарський суд Полтавської області заяву про визнання Автокразу банкрутом. Загальна сума збитків, завданих державі, становить 17,5 млрд грн.

5.Сім'я Гута
Сума боргу: 1,297 мільярдів доларів

Бізнес-імперія: агрохолдинг «Мрія», який до 2014 року був одним із провідних сільськогосподарських виробників в Україні і розширювався завдяки запозичень в іноземній валюті. Великий земельний банк і позитивні фінансові показники, вселяли довіру кредиторів до компанії.

Проблеми і борги: у звіті Standard & poor's 2013 р прогнозувався дефолт компанії, пов'язаний з погіршенням операційних показників та реалізації стратегії агресивного розширення. У 2015 році загальний борг компанії перед кредиторами становив 33,7 млрд грн, з них заборгованість за єврооблігаціями - 12,3 млрд грн. Після тривалих переговорів кредитори агрохолдингу погодилися списати 70% боргів в обмін на акції компанії. З червня 2015 кредитори і власники облігацій вклали в компанію $77 млн. для підтримки і відновлення операційної діяльності компанії.

6.Андрій і Сергій Клюєви
Сума боргу: 1,483 мільярда доларів

Бізнес-імперія: компанія Activ Solar, що займається виробництвом полікремнію та запуском сонячних електростанцій, під яку в 2009 братам Клюєвим вдалося пролобіювати закон про високих «зелених» тарифів. Activ Solar була австрійською компанією, а кредити на її розвиток бралися переважно в російських банках (Ощадбанк, ВТБ, ВЕБ) та їх дочірніх структурах. Значна частина проблемних кредитів Active Solar була профінансована державою. Один з активів Activ Solar, Завод напівпровідників у Запоріжжі, в 2009 році отримав в Укрексімбанку дві позики на €230 млн. і 1,5 млрд грн. Причому ці кредити видавалися під заставу продукції майбутніх періодів, яку планувалося провести в 2011-2018 рр ..

Проблеми і борги: Activ Solar виявилася нездатною обслуговувати напівмільярдний борг і була оголошена банкрутом. Кримські СЕС компанії не можуть погасити кредити на суму €800 млн. Борги підприємств, пов'язаних з Activ Solar, перед Ощадбанком становлять понад $500 млн. Сума претензій державного Укрексімбанку до підприємств Клюєвих становить 5,1 млрд грн.

7.Рінат Ахметов
Сума боргу: 5, 231 мільярда доларів

Бізнес-імперія: компанія SCM (металургія та енергетика), її агресивне розширення в 2005-2013 супроводжувалося активними запозиченнями, переважно в доларах США.

Проблеми і борги: ослаблення світових ринків металургійної продукції і сировини, російська військова агресія, девальвація гривні. 2014 р. - дефолт ДТЕК за борговими зобов'язаннями на суму близько $3 млрд, неплатоспроможність "Метінвесту", чия заборгованість на момент дефолту також становила близько $3 млрд. Обидві компанії знаходяться в завершальній стадії складних і тривалих переговорів з кредиторами щодо реструктуризації заборгованості. На 30 вересня 2016 року загальний борг "Метінвесту" становив $2,9 млрд, а ДТЕК - близько $2,3 млрд.

8.Віктор Нусенкіс
Сума боргу: 1,1 мільярда доларів

Бізнес-імперія: основні активи групи «Донецьксталь» - Донецький металургійний завод, Алчевський коксохімічний завод, Макіївський коксохімзавод, шахтоуправління Покровське і Донецький електротехнічний завод. Велику роль у розвитку бізнесу в 90-х рр. відіграло знайомство Віктора Нусенкіса з Геннадієм Васильєвим, (на той момент - прокурор Донецької області, а потім - генеральний прокурор України).

Проблеми і борги: 2008 р «Донецьксталь» накопичила фінансову заборгованість у $800 млн. і допустила дефолт, після чого почалися переговори щодо реструктуризації заборгованостей, які завершилися угодою з кредиторами у 2010. Однак, війна на Донбасі і погіршення глобальних ринків різко погіршили положення «Донецьксталі», група вступила в нові переговори з реструктуризації, які тривають досі. Заборгованість «Донецьксталі» перед кредиторами становить близько $1,1 млрд, велика частина якої перед російськими ВТБ та Сбербанком.

9.Віктор Поліщук
Сума боргу: 769 мільйонів доларів

Бізнес-імперія: мережа побутової електроніки «Ельдорадо», ТЦ " Гулівер і банк «Михайлівський». Поліщук розвивав свій бізнес, у тому числі і банк «Михайлівський», завдяки кредитам, отриманим в державному Ощадбанку, на загальну суму 20 млрд грн.

Проблеми і борги: Банк «Михайлівський» з самого початку своєї діяльності вів агресивну кампанію по залученню коштів вкладників. У травні 2016 року НБУ визнав банк «Михайлівський» неплатоспроможним, а в листопаді Шевченківський суд Києва ухвалив рішення про арешт ТРЦ Гулівер у справі про розкрадання коштів банку «Михайлівський». Кредити компаній Поліщука на загальну суму 20 млрд грн, є проблемними і фактично безповоротними. Крім того, в результаті афер в банку «Михайлівський», на державу лягли додаткові зобов'язання у вигляді 1,2 млрд грн.

10.Станіслав Березкін
Сума боргу: 704 мільйонів доларів

Бізнес-імперія: гурт «Креатив» (виробництво соняшникової олії).

Проблеми і борги: при продажу бізнесу в 2015 році аудит нового акціонера виявив нестачі і проблеми з фінансовою документацією, зокрема, фальсифікацію фінансової звітності за попередні періоди, яка подавалася в банки для одержання нових кредитів. Значна частина кредитних коштів спрямовувалася на особисті інвестиційні проекти і особисті потреби власників. Державний Ощадбанк виграв суд у поручителів за «Креативу» Максима Березкіна (син Станіслава Березкіна) і Юрія Давидова на суму майже $200 млн. Раніше Ощадбанк виграв суд у Максима Березкіна на суму $25 млн. і було накладено арешт на все рухоме і нерухоме майно.

11.Юрій Іванющенко
Сума боргу: 546 мільйонів доларів

Бізнес-імперія: підприємства групи «Азовзагальмаш» (виробництво цистерн для нафтопродуктів та скрапленого газу, хімічних розчинів; вагонів і напіввагонів для вугілля, залізорудного концентрату, хімічних добрив, зерна та інших насипних вантажів). У групу входять ПРАТ «Азовелектросталь», завод «Азовмаш».

Проблеми і борги: група «Азовзагальмаш» залучила кредити на суму $575,8 млн. в десяти банках, серед яких Укрексімбанк, Ощадбанк Росії, ВТБ Банк, Альфа-Банк, Райффайзен Банк Аваль та інші. Підприємства ще з 2012 р. почали втрачати російський ринок збуту, який був основним (у виробництві цистерн частка поставок в РФ становила близько 80%). У 2013 р. «Азовмаш» отримав два стабілізаційних кредиту по фінансуванню контрактів – від Альфа-Банку Україна і Ощадбанку Росії в розмірі $20 млн. За оцінками експертів, ці кошти спрямовувалися не у виробництво, а виводилися за кордон. Одним з варіантів рішення проблеми з боргами розглядається зміна власників на користь банків.

12.Володимир Костельман
Сума боргу: 404 мільйонів доларів

Бізнес-імперія: «Фоззі Груп» (найбільші роздрібні мережі країни — «Сільпо» і «Фора».

Проблеми і борги: ВТБ Банк подав проти структур Володимира Костельмана, власника "Фоззі Груп", 37 позовних заяв, загальна сума вимог за якими склала 10,5 млрд грн, з них по 9 кредитними договорами сума вимог склала 2,2 млрд грн, і за 28 договорами фінансового поручительства — 8,2 млрд грн. У липні Печерський районний суд Києва заарештував всі грошові кошти на рахунках ТОВ "Фоззі Фуд" за позовом ВТБ Банку в обсязі простроченої компанією заборгованості за кредитним договором від 2007 року (сума 239,1 млн грн) за кредитами, які компанія зайняла в сумі 62,9 млн грн і $9,6 млн.

13.Олександр Тисленко
Сума боргу: 350 мільйонів доларів

Бізнес-імперія: фінансово-промислова група «Альтком» (проектування та будівництво інфраструктурних проектів - Міжнародний аеропорт «Донецьк», Арена «Львів», автодорожній міст в Туркменістані і житлових комплексів). Основні перемоги компанії на тендерах пов'язані з періодом підготовки до Євро-2012, коли її куруванням займався віце-прем'єр Борис Колесніков. У 2008-2013 рр компанія отримала підряди в цілому на 9,8 млрд грн.

Проблеми і борги: Заборгованість групи пов'язаних компаній в гривневому еквіваленті перед Промінвестбанком становить 9,1 млрд грн. З них доларовий обсяг становить $158 млн. Заборгованість вважається безнадійною, так як практично всі особи, які фігурують у позовах, прописані або в Донецьку, або в Криму.

14.Леонід Клімов
Сума боргу: 346 мільйонів доларів

Бізнес-імперія: фінансова група «Примор'я» (контролює одеські ринок «Привоз» і всі будівництва навколо нього, три готелі «Чорне Море», ЦУМ, футбольний клуб «Чорноморець» і парк Шевченка в Одесі).

Проблеми і борги: в 2011-2014 рр компанії, пов'язані з Клімовим, взяли кредити в Імексбанку на 10,2 млрд грн, багато з них були видані під заставу стадіону «Чорноморець». У 2011 ФК «Чорноморець» під заставу своєї бази й частини «Нового Привозу» взяв кредит на $40 млн. у Сбербанку Росії. У 2009-2014 контрольований Климовим Імексбанк отримав два стабілізаційних кредиту від НБУ на суму 3,4 млрд грн, з яких було погашено лише 400 млн. грн, а в 2013 був виданий ще один кредит на 300 млн. грн. ФК «Чорноморець» не повернув кредит, взятий в Ощадбанку Росії. Сбербанк Росії виграв суд першої інстанції з позовом на суму понад 1 млрд грн. У 2015 році Імексбанк був визнаний неплатоспроможним. Загальний збиток, який завдано державі внаслідок діяльності групи, становить 8,1 млрд грн.

15.Дмитро Святаш
Сума боргу: 300 мільйонів доларів

Бізнес-імперія: корпорація «Автоінвестстрой» (АІС), найбільший гравець автомобільного ринку України.

Проблеми і борги: 2007-2009 рр підприємства корпорації «АІС» активно набирали валютні кредити під особисті зобов'язання власників або під заставу рухомого і нерухомого майна. Корпорація «АІС» також брала кредити в Мегабанку, Кредит Європа Банку і Омегабанке. Невиконання взятих на себе зобов'язань корпорацією «АІС» на суму понад $100 млн. змусило УкрСиббанк свого часу не тільки подати в суд, але і просити допомоги у посольства Франції. На сьогоднішній день група «АІС» веде судові розгляди з багатьма банками, а загальна заборгованість становить понад $300 млн. дол.

16.Віктор Дзензерський
Сума боргу: 245 мільйонів доларів

Бізнес-імперія: корпорація Веста (виробництво й утилізація свинцево-кислотних акумуляторних батарей).

Проблеми і борги: в 2011 р. вийшла на IPO і була оцінена в $190 млн. Після того як група стала з 2014 р. порушувати умови кредитних договорів, почалися судові розгляди. Заборгованість корпорації «Веста» і пов'язаних компаній перед кредиторами становить 6,36 млрд грн, з яких, валютні борги становлять $162 млн.

17.Олександр і В'ячеслав Константиновські
Сума боргу: 185 мільйонів доларів

Бізнес-імперія: мережа ресторанів «Пузата хата», будівництво офісного центру Sky Towers.

Проблеми і борги: в 2007-2008 рр Укрсоцбанк надав мережі ресторанів «Пузата хата» кредит на суму $70 млн. для розширення бізнесу (було відкрито 22 нових ресторану). На будівництво ще одного проекту Константиновських, офісного центру Sky Towers, було взято кредит у розмірі більш ніж 3 млрд грн в державному Укрексімбанку. У 2008 р. почалися перебої з виплатою відсотків, а на початку 2010 р. мережа закладів перестала обслуговувати кредит, і Господарський суд Києва почав процедуру банкрутства мережі. Це не завадило Костянтинівським і далі відкривати нові ресторани мережі. Будівництво центру Sky Towers так і не завершено, а кредити не виплачені.

18.Володимир Лук'яненко
Сума боргу: 172 мільйона доларів

Бізнес-імперія: Володимир Лук'яненко до недавнього часу був основним бенефіціаром Сумського машинобудівного НВО ім. Фрунзе, яким він фактично володів з 1989 року, залишивши посаду міністра хімічного і нафтового машинобудування СРСР.

Проблеми і борги: Довгий час сім'я Лук'яненко контролювала підприємство через кіпрські фірми, таким чином, виплачуючи податки не в Україні. У часи правління Лук'яненко, підприємство набрало кредитів на 4,8 млрд грн, які не виплачені до цих пір. Лук'яненко звинувачують у блокуванні роботи підприємства у зв'язку з тим, що його головним конкурентом є російська «Група ГМС», членом ради директорів і найбільшим співвласником якої виступає син Лук'яненко Володимир Лук'яненко-молодший.

19.Таріел Васадзе
Сума боргу: 145 мільйонів доларів

Бізнес-імперія: корпорація "УкрАВТО", входить до числа найбільших в Україні виробників та імпортерів автомобілів. Корпорація включає в себе кілька десятків компаній і підприємств, серед найбільших активів – Запорізький автомобілебудівний завод та польський автовиробник FSO.

Проблеми і борги: у 2012-2013 рр Запорізький автозавод для розширення виробничих потужностей залучив кредитів на загальну суму в 3 млрд грн.

Прострочені кредити Запорізького автозаводу складають в Укрексімбанку - 680 млн. грн., а в збанкрутілому Дельта Банку на 820 млн. грн. Загальна заборгованість підприємств корпорації УкрАВТО оцінюється в 3,7 млрд грн.

20.Анатолій Юркевич
Розмір боргу: 133 мільйонів доларів

Бізнес-імперія: група компаній «Мілкіленд».

Проблеми і борги: через UniCredit Bank Austria і Raiffeisenbank група залучила кредит у розмірі $58,6 млн. на розвиток бізнесу. Заборгованість компаній, пов'язаних з Юркевичем, державному Укрексімбанку складає 3,5 млрд грн. Також, «Мілкіленд» має намір завершити переговори з кредиторами і підписати угоду про реструктуризацію кредиту в розмірі $58,6 млн. Раніше компанія підписала договір про реструктуризацію $14,5 млн. дол. перед ПАТ «Кредит Агріколь».

Андрій Каут

business.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме