"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені: устриці вбивають людей


Глобальне потепління сприяє розмноженню шкідливих бактерій у воді; ті, в свою чергу, отруюють її мешканців, а кінцевою жертвою стає людина, що стоїть на вершині харчового ланцюга.

Група вчених з Італії та США досліджувала зв'язок бактерій роду вібріони (Vibrio) з температурою морської води, а також їх вплив на рівень смертності людей. Результати наукової роботи опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Про це повідомляє Infokava.com з посиланням на nat-geo

Біологи вивчили зразки планктону, які наукове співтовариство накопичило за період з 1958 по 2011 роки. Порівнявши зміст у планктоні бактерій із зростанням температури води (на 1,5 °C за останні 54 роки), вчені знайшли кореляцію.

Рід Vibrio включає більше 40 видів; практично всі вони призводять до гастроентеритам і нерідко — до холери. Людина, інфікована бактерією V. Vulnificus, також може отримати такі ускладнення, як сепсис, гострий уретрит, гострий кардиоваскулит, а результатом зараження V. cincinnatiensis стають менінгіт або енцефаліт. Джерелом бактерій, крім забрудненої води, ще є отруєні нею організми.

У риб прихований період хвороби може протікати до 14 діб, однак при ретельному приготуванні риби ризик заразитися вібріонами мінімальний. У креветок досить швидко темніє спина і червоніють кінцівки, а в уражених вибриозом головоногих молюсків на тілі з'являються темні ділянки. І саме молюски — в першу чергу, устриці — є основним винуватцем зараження людини вибриозом.

З 2009 року тільки в США в лікарні щороку потрапляє близько 300 чоловік, 40 чоловік помирає від наслідків зараження вібріонами. За даними за 2014 рік, 7 з 10 пацієнтів, що надійшли до лікарні з таким діагнозом, захворіли після вживання молюсків. При цьому кількість хворих зростає стрімкими темпами: у 2013 році вібріоз вже діагностувався на 43% частіше, ніж у 2006-2008 роках. Таким чином, збільшення температури води у Світовому океані, створивши сприятливе середовище для бактерій, впливає і на людину через її харчові звички.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини