"Підтримати"
Новини
Всі новини

Головні корисності Google Maps для Android

Главные полезности Google Maps для Android

Треба віддати належне Google, за останній час функціональність Google Maps значно зросла. Карти постійно доповнюються, а сам сервіс і його мобільний додаток в тому числі обростають новими функціями та іншими інструментами екосистеми Google.

У цій статті ми акцентуємо вашу увагу на основних можливостях, які ми виділили у програмі «Карти» для Android.

1. Карти і навігація в режимі офлайн
Найбільш вагомою функцією Google Maps є можливість використовувати карти та навігацію без підключення до інтернету. Останнім часом офлайн-режим в додатку був значно поліпшений, користувачі можуть зберігати певні ділянки карти на пристрої, щоб будувати маршрути в автономному режимі. При цьому працює навігація, пошук адрес, POI і іншої інформації. На жаль, в офлайн-режимі недоступні маршрути громадського транспорту, а також побудова велосипедних і пішохідних маршрутів.
Главные полезности Google Maps для Android


2. Режим перегляду вулиць
У Street View (Перегляд вулиць») протягом кількох років накопичилося величезна кількість панорамних знімків, що стало більш ніж достатньо для окремого повноцінного сервісу. На зображенні вище можна побачити регіони, в яких проводилася панорамна зйомка для Street View.
Главные полезности Google Maps для Android

У мобільних Google Maps також є можливість дивитися панорами вулиць, пам'яток та інших цікавих місць, включаючи стадіони, музеї, великі торгові центри і навіть резиденції. У додатку «Перегляд вулиць» з'являється при тривалому натисканні на об'єкті або визначеному місці на карті.
Главные полезности Google Maps для Android


3. Команди Google Now
У деяких ситуаціях навігація Google Maps може бути складною, зокрема, за кермом автомобіля. Використання Google Now зробить цю задачу трохи простіше. Активувати віртуального помічника можна в пошуковому рядку додатка, а в режимі навігації необхідно включити голосовий пошук на будь-якому екрані у налаштуваннях Google.
Главные полезности Google Maps для Android

Ось список деяких команд, які розуміє Google Now у програмі «Карти»:

В режимі карти:
Карта [НАСЕЛЕНИЙ ПУНКТ]
Де знаходиться [ОБ'ЄКТ]?
Де знаходиться найближчий [ОБ'ЄКТ]?
Покажи [кафе/ресторани/кінотеатри/заправки/магазини]
Маршрут [ВУЛИЦЯ, БУДИНОК]
Як далеко [НАСЕЛЕНИЙ ПУНКТ]?
Пам'ятки в [НАСЕЛЕНИЙ ПУНКТ]
Навігація [АДРЕСА]

У режимі навігації:
Показати альтернативний маршрут — прокласти на карті альтернативний маршрут;
Вимкнути/увімкнути звук — відключення/включення голосових підказок;
Включити/відключити супутник — показати/приховати режим відображення карти з супутника;
Трафік попереду — інформація про завантаженість доріг;
Відключити трафік — прибрати з карти відомості про пробки;
Наступний поворот — інформація про наступному повороті на маршруті;
Де я – поточне місцезнаходження;
Відключити навігацію — завершення навігації.

4. Історія відвідуваних місць і хронологія
Google постійно відстежує історію відвідуваних місць і в цілому записує кожну дію користувача у програмі «Карти»: маршрути, пошукові запити, перегляди POI та інше. Навіть голосові команди фіксуються в сервісі. Зрозуміло, це відбувається в тому випадку, якщо ви включите історію місцезнаходжень і дозвольте Google отримувати дані про місцезнаходження.
Главные полезности Google Maps для Android

Хронологія – більш розширений варіант історії, який з'явився в додатку для Android до версії 9.12. Хронологія фактично використовує кілька сервісів Google для збереження даних, в тому числі Google Контакти і Google Фото. Інформація представлена у вигляді подій на тимчасовій шкалі, яку можна переглядати, редагувати або видаляти.
Главные полезности Google Maps для Android


5. GPS-трекінг громадського транспорту
Віднедавна за рухом громадського транспорту в українських обласних центрах у режимі реального часу можна спостерігати на картах Google Maps. Технічно це стало можливим завдяки партнерству з EasyWay. На поточний момент можна відстежувати рух автобусів, тролейбусів, трамваїв та маршруток у Києві, Дніпрі, Кам'янському (Дніпродзержинську), Полтаві, Дрогобичі, Хмельницькому, Кропивницького (Кіровограді) і Львові.
Главные полезности Google Maps для Android

Щоб перевірити статус руху транспорту в цих містах, необхідно в режимі карти знайти і вибрати зупинку, далі визначитися з типом і номером відстежуваної транспорту.

6. Власні карти
Малювати свої карти, точніше, планувати і додавати на карту маршрути, лінії, фігури, маркери, довільні місця і об'єкти з описом дозволяє сервіс «Мої карти». У мобільній версії така можливість також виділена в окремий додаток – Google Мої карти
Главные полезности Google Maps для Android

Головна перевага користувальницьких карт в тому, що після їх створення вони тут же доступні у програмі «Карти». Крім того, можна відкривати доступ до них іншим користувачам сервісу. Це зручно, коли ви плануєте спільну подорож або пішохідний маршрут.

7. Відправка маршруту на телефон
Будувати маршрути і в цілому працювати з картами часто зручніше в веб-інтерфейсі на ПК, ніж на смартфоні. У цьому випадку функція відправки даних на смартфон буде як не можна до речі. Для цього відкрийте Google Maps під своїм обліковим записом, побудуйте маршрут, виберіть опцію «відправити маршрут на телефон». Варто врахувати, що в цьому випадку не можна вказувати декілька пунктів призначення.
Главные полезности Google Maps для Android

Таким чином в додаток можна передати не тільки маршрут, але і координати будь-якого місця на карті. Ці дані прийдуть на смартфон у вигляді push-повідомлення.
Главные полезности Google Maps для Android


8. Проміжні точки на маршруті
Як і будь-який інший картографічний сервіс Google Maps може автоматично побудувати маршрут, якщо вказати пункт призначення та поточне місце розташування. Однак рідко коли поїздка складається тільки з початкового та кінцевого пунктів, зазвичай по шляху доводиться робити кілька зупинок. Не так давно в мобільному додатку з'явилася можливість додавати у вже побудований маршрут проміжні точки — це дозволяє не тільки скорегувати маршрут, але і спланувати його з урахуванням кількох зупинок. Функція «додати зупинку» працює при побудові маршруту в режимі автомобіля і при пересуванні пішки.
Главные полезности Google Maps для Android


9. Швидкість і обмеження швидкості на дорогах
Одним з останніх нововведень у програмі «Карти» стало відображення швидкісного обмеження на дорогах в режимі навігації. На даний момент функція тестується на стороні сервера і доступна лише невеликому числу користувачів.

Тим не менш, дізнатися поточну швидкість вашого транспортного засобу, а також обмеження швидкості на певній дорозі можна за допомогою невеликого доповнення до Google Maps – утиліти Velociraptor — Map Speed Limit. Цей інструмент додає плаваюче вікно у програмі «Карти», що показує поточну швидкість та швидкісні обмеження на ділянці шляху, грунтуючись на даних OpenStreetMap.
Главные полезности Google Maps для Android


10. Таксі на маршрутах
При побудові маршруту в Google Maps є можливість вибрати спосіб пересування з допомогою автомобіля, громадського транспорту, на велосипеді або пішки. Google також співпрацює з деякими міжнародними службами таксі і пропонує їх для пересування обраним маршрутом. З недавніх пір це працює і в Україні: для побудови маршрутів по Києву у програмі «Карти» з'являється опція таксі Über. Тут можна побачити, як далеко перебувати найближчий автомобіль Über і дізнатися приблизну вартість поїздки. При виборі таксі, ви будете перенаправлені на відповідну програму, де зможете завершити замовлення.
Главные полезности Google Maps для Android


За матеріалами: itc.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме