"Підтримати"
Новини
Всі новини

Проблема всеукраїнського масштабу: У Дніпрі на межі смерті від дикої для ХХІ століття хвороби виявилася 5-річна дівчинка

Проблема всеукраинского масштаба: В Днепре на грани смерти от дикой для ХХІ века болезни оказалась 5-летняя девочка
Рятівну сироватку для 5-річної Наді Савушкиной, яка опинилася на межі смерті, в Дніпро передали з Миколаєва — з Жовтневої ЦРЛ.

Медики не відразу змогли встановити діагноз - правець, бо не вірили, що це можливо (на Дніпропетровщині останній раз правець у дитини діагностували 30 років тому).

Дівчинка, яка у свій час не отримала повного комплексу профілактичних щеплень, потрапила в Дніпро 28 липня у важкому стані. Лікарі діагностували правець.

Мати розповіла, що Надя подряпала ніжку о дерево ще три тижні тому. Вони обробили рану перекисом водню та йодом. Але з часом шкіра почала червоніти. У сільській амбулаторії рану обробили йодом і запевнили, що все добре. А 25 липня Наді раптом стало погано. Батьки одразу повезли її по лікарнях, але діагноз дуже довго встановити не могли.

"У районній лікарні ставили, що, може, перелом хребта, нервовий синдром. А тут нам сказали, що у вас менінгіт, забій м'яких тканин шиї. По всім лікарням їздили – ніхто не знав, що у неї. Різні хвороби називали. А сюди привезли – гострий правець", —
розповіла мати дівчинки.

Сироватку проти правця, що підходить дитині, медики шукали не тільки по всьому місту, але і в сусідніх областях. Ця життєво необхідна сироватка була доставлена в Дніпро з Миколаєва та Києва.

Лікувальну дозу сироватки для дівчинки в Дніпро передали з ЖЦРБ, розташованої в Корабельному районі Миколаєва. Про це розповів головний лікар лікарні Юрій Багатий:

"Цієї сироватки ніде толком немає. Але ми, користуючись коштами нашої благодійної лікарняної каси, ще рік тому купили в аптеці ампули, які залишалися, знаючи, що подібна ситуація, яка сталося з дівчинкою, може півторитися, і тоді у нас буде чим рятувати людське життя. Цей засіб не дешевий, але головне, що його не буває постійно в аптеках, не було поставки довгий час. А ми думаємо наперед. І тут важливо витримати баланс: сильно не запасешься, так як термін придатності може закінчитися перш, ніж сироватка знадобиться...
На заклик на всю Україну про допомогу Наді Савушкиной відгукнулися лише дві області — Київська та Миколаївська. З Миколаєва — це наша лікарня, тобто лепту в боротьбу за одужання дівчинки внесла саме ЖЦРБ. І цю вакцину, що ми передали через сан. авіацію (10 ампул, тобто 30 тис. одиниць речовини — лікувальна доза) ми отримали не централізовано, а самі закуповували.
На надзвичайний випадок, якщо комусь із наших пацієнтів раптом необхідна буде така сироватка, у нас є ще залишки..."


Стан дівчинки досі залишається важким, так як введена сироватка проти правця діє повільно. Медики радять запастися терпінням і чекати поліпшення стану дитини. За словами головного лікаря 6-ї міської дитячої лікарні в Дніпрі Віктора Славицкого, Надя отримує їжу через зонд, з'явилася позитивна динаміка: вона стала рухати руками. Дитина дихає самостійно, знаходиться в свідомості.

Ситуація з маленькою Надією змусила суспільство заговорити відразу про кілька проблем, серед яких відсутність щеплень і неможливість придбати в Україні рятівні для дитячого життя ліки.

За матеріалами korabelov

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме