"Підтримати"
Новини
Всі новини

Як Віталій Кличко допомагає Бойку і Фірташу зберегти контроль над "Київгазом"

Как Виталий Кличко помогает Бойко и Фирташу сохранить контроль над “Киевгазом”

Заплановані на 30 березня збори акціонерів ПАТ "Київгаз" були зірвані, нібито, з-за нерозторопності керівництва ЗАТ "Компанія Київенергохолдинг".

Насправді, вина за те, що збори акціонерів цієї компанії не проходить з 2013 року, в першу чергу лежить на мері Києва Віталії Кличко, який схоже, все-таки дав у Відні певні гарантії олігарху Дмитру Фірташу. Мета зриву зборів акціонерів ПАТ "Київгаз" - не допустити зміни голови правління Сергія Горового, поставленого на цю посаду своїм тестем - партнером Фірташа, лідером фракції "Опозиційного блоку" у ВР Юрієм Бойко.

Як не раз повідомляла KV, збори акціонерів ПАТ "Київгаз" не проводилося з 2013 року, хоча законодавство вимагає щорічного проведення таких зборів. Через це компанія, частка в якій належить, у т. ч., київській громаді, не платить в столичний міськбюджет дивіденди (заборгувало близько 5 млн грн, - KV), за користування газотранспортною системою міста і відмовляється звітувати перед Київрадою по безлічі проблемних питань.

Позавчора ПАТ "Київгаз" випустило офіційний реліз, в якому спробувало пояснити причину скасування збори акціонерів, призначеного керівництвом ПРАТ "Компанія Київенергохолдинг" (керуюча надбудова, якій належить 60% акцій "Київгазу", - KV) на 30 березня.

Прес-служба "Київгазу" запевняє, що 176 акціонерів - працівників підприємства (більше половини від загальної кількості акціонерів) не отримали персональних повідомлень про це зібрання, як то передбачено ст. 35 закону "Про акціонерні товариства".

Формально відповідальність за це, звичайно, лежить на "Київенергохолдингу", який оголосив про те, що збори відбудуться 30 березня.

Тому керівництво "Київгазу", мовляв, постарається провести збори акціонерів 18 травня 2016 року. І до порядку денного цього зібрання вже, нібито, обов'язково будуть включені питання про затвердження річного звіту ПАТ, розподілу прибутку і збитків ПАТ, прийняття рішення за наслідками розгляду звіту наглядової ради, а також звіту виконавчого органу, звіту ревізійної комісії.

Втім, сподіватися на те, що збори акціонерів "Київгазу" найближчим часом все-таки відбудуться, ймовірно, не варто.

За інформацією KV, ситуація ускладнюється тим, що в єдиному Держреєстрі акціонерів зараз з незрозумілої причини відсутні дані про більш ніж 150 акціонерів ПАТ "Київгаз". У Департаменті комунальної власності КМДА, який контролює 28,46% корпоративних прав киян у майні "Київгазу", про це явно знають, але мовчать.

На думку голови Постійної комісії Київради з питань ЖКГ і ПЕК Володимира Бондаренка, один відомий олігарх, з яким Віталій Кличко напередодні травневих виборів 2014 року зустрічався у Відні, глава "Опозиційного блоку" Юрій Бойко, можуть мати вплив не тільки на мера Києва, але і на керівництво єдиного Держреєстру акціонерів.

"Напевно, зборів акціонерів ПАТ "Київгаз" не проводяться, щоб не допустити виведення підприємства з під контролю цих яскравих представників "режиму Януковича". Збори акціонерів можуть і повинні призначатися рішенням наглядової ради "Київгазу". Це найбільш правильний шлях. Але в цю спостережну раду входять три представники київської територіальної громади, призначувані Київрадою, прізвищ яких я навіть не знаю. Кажуть, що одного з них вже давно не можуть знайти, з-за чого цей орган і не діє. Ці люди призначалися ще при мерові Києва Леонідові Черновецькому. Щоб їх поміняти Віталій Кличко не зробив зовсім нічого", - заявив KV Володимир Бондаренко.

Політик впевнений, що керівництву Департаменту комунальної власності КМДА цілком по силам відновити контроль Київради над діяльністю ПАТ "Київгаз". Але тільки якщо на це буде воля мера Києва.

З цим важко не погодитися. Адже, наприклад, у квітні 2015 року Київрада з подачі Кличко призначив нових представників територіальної громади в наглядові ради ПАТ ХК "Київміськбуд" та ЗАТ "Київспецтранс".

З приводу наглядової ради ПАТ "Київгаз" Кличка подібного рішення чомусь дотепер не ініціював. Хоча ще в самому початку своєї роботи в 2014 році Київрада вирішила змінити абсолютно всіх представників територіальної громади Києва для участі у загальних зборах акціонерів та засіданнях наглядових рад господарських товариств, які розпоряджаються частинами власності столичної громади.

Згодом KV зверталася із запитами до голови КМДА-мера Києва Віталія Кличка щодо строків та етапів виконання цього рішення Київради, Але у відповідь отримала лише незрозумілі відписки - ніяких відповідей по суті в них не містилося.

Таким чином, очевидно, що ні керівництво Київради і КМДА, ні керівництво ПАТ "Київгаз" у проведенні зборів акціонерів не зацікавлені. Як про це і попереджали експерти.

Нагадаємо, ПАТ "Київгаз", яким керує Сергій Горовий, розпоряджається майже 4,5 тис. км газопроводами високого, середнього і низького тиску, понад 1300 газорегуляторними пунктами і 650 станціями катодного захисту. Компанія обслуговує близько 2 млн споживачів природного газу, понад 300 промислових підприємств, понад 1300 комунально-побутових підприємств і організацій.

Сергій Горовий (на фото нижче) є зятем лідера парламентської фракції «Опозиційного блоку» Юрія Бойка.
Как Виталий Кличко помогает Бойко и Фирташу сохранить контроль над “Киевгазом”


Він був обраний загальними зборами акціонерів на посаду голови правління ПАТ «Київгаз» 17 грудня 2010 року строком на три роки. До цього Горовий обіймав посаду директора КП "Київреклама". Деякі ЗМІ запевняють, що на людину з прізвищем Горовий Сергій Олександрович, 1966 року народження, який проживав в Києві по вул. Юності, 2, є дані про участь в ОЗУ "Князя" (середина 90-х) в якості "бригадира", кримінальна кличка "Гарік".

Керівником «Київенергохолдингу» в липні 2015 року був призначений Віталій Найдюк. За даними "Наших грошей", після цього Найдюк також став керівником наглядової ради ПАТ "Київводоканал", який раніше контролювали менеджери з оточення Президента Віктора Януковича, глави Адміністрації президента Сергія Льовочкіна та голови КМДА Олександра Попова.

Как Виталий Кличко помогает Бойко и Фирташу сохранить контроль над “Киевгазом”


До цих призначень Найдюк (на фото) працював фінансовим директором ЗАТ «Холдингова компанія «Енергомережі» і ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання». Головою правління «Енергомережі» є Дмитро Крючков, акції фірми належать кіпрській «ЮЕЙ Енергосет Холдінгз лтд» дружини Крючкова Наталії Локтіонової.

Київській територіальній громаді належить 61% акцій "Київенергохолдингу". Інші акції цього ЗАТ належать кіпрській фірмі «Densec Limited» і «Artio Global Investors LTD». Раніше ці фірми було прийнято відносити до сфери впливу Василя Хмельницького. Однак зараз стало відомо про зв'язки з угрупованням нардепа Сергія Льовочкіна ("Опозиційний блок"), зазначають "Наші гроші".

Директор «Денсек Лімітед» Амаль Ламбро також є одним з директорів люксембурзької контори «Boutifour SA», на балансі якої знаходиться французька вілла Льовочкіна.

Нагадувати про зв'язки Дмитра Фірташа з Льовочкіним і про їх вплив на "Опозиційний блок", який в парламенті представляє одіозний Юрій Бойко, схоже, немає необхідності.

ilife-news.com

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини