"Підтримати"
Новини
Всі новини

StopFake: італійська журналістка заявила про присутність українців серед бойовиків ІДІЛ

StopFake: итальянская журналистка заявила о присутствии украинцев среди боевиков ИГИЛ

Італійська журналістка Лючія Гораччи у своєму сюжеті із сирійського міста Алеппо показала графіті на кирилиці, стверджуючи, що її автори - українці, з чого випливає що вони воюють на стороні ІДІЛ.

У випуску новин (дивитися з 4:31), показаному на італійському каналі TG1 14 лютого 2016 року, Гораччи вказує на напис на зруйнованої стіни і каже:

«Цей напис, зроблений російським алфавітом — назва міста Львова. Можливо що ті, хто його зробили, прийшли з України брати участь у джихаді».


Невірні і абсолютно упереджені особисті припущення Гораччи не підтверджені доказами у сюжеті.

Журналістка безумовно не знайома з кирилицею. На українському місто пишеться Львів, а російською — Львов, в дійсності на стіні написано Альов.

StopFake: итальянская журналистка заявила о присутствии украинцев среди боевиков ИГИЛ


Звинувачення українців у приналежності до ІДІЛ на підставі п'яти букв, схожих на кирилицю, — це навіть не журналістика, а скоріше підтвердження повторення кремлівської риторики на італійських державних каналах.

Звичайний пошук Google видасть кілька прикладів особистостей з ім'ям Альов. Так як російські війська присутні на території Сирії, можливо хтось з солдат написав своє ім'я на стіні.

Лючія Гораччи провела кілька місяців на сході України, знімаючи сюжети про вторгнення російських військ на Донеччині для італійського RAI. Її сюжети завжди велися з боку сепаратистів і з окупованих територій, Гораччи ніколи не робила репортажів з територій, підконтрольних Україні.

Джерело: stopfake

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме