"Підтримати"
Новини
Всі новини

Французьким супермаркетам заборонили викидати непродану їжу

Французским супермаркетам запретили выбрасывать непроданную еду

У Франції набув чинності новаторський закон, який зобов'язує супермаркети пожертвувати непродані продукти на благодійність, віддати їх в якості корму для тварин. Таким чином, влада країни намагається вирішити відразу дві проблеми: харчові відходи і бідність

У разі недотримання умов, керівництву магазинів загрожує штраф до € 75 000 ($ 82 324) або до двох років позбавлення волі.

Закон, який був прийнятий одноголосно на цьому тижні Сенатом Франції, є частиною великого проекту, що передбачає скоротити вдвічі кількість продовольства, що викидається на звалища щороку (на сьогодні це число становить 7,1 млн тонн продуктів) - частина з якого навмисно знищується дистриб'ютором, щоб запобігти «копання потребуючих у сміттєвих контейнерах».

Згідно з новим законом, супермаркети з площею 4,305 квадратних футів (400 м2) і більше повинні будуть підписати контракти з благодійними організаціями, в іншому випадку, зіштовхнуться з суворими штрафами.

Крім того, їм заборонено перешкоджати навмисному псуванню продуктів, термін придатності яких наближається до кінця. Закон спеціально орієнтований на роздрібну торгівлю, за якими були зафіксовані випадки виливання відбілюючої речовини в непродані продукти, щоб запобігти їх вилученню зі сміттєвого бака студентами, бездомними та іншими особами, які шукають собі їжу в сміттєвих контейнерах біля продуктових магазинів.

За даними Світового банку, близько 1,3 млрд тонн продуктів харчування в світі щорічно відправляється на звалище, це рівносильно від однієї чверті до однієї третини всіх вироблених харчових продуктів.

За матеріалами: facepla.net

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини