"Підтримати"
Новини
Всі новини

Падіння цін на нафту може стати фатальним для "Укрнафти"

Падение цен на нефть может стать фатальным для "Укрнафты"

Глава "Укрнтафта" Марк Роллінз впевнений, що якщо ціна на нафти впаде нижче 25 доларів за барель компанія почне руйнуватися. Про це він заявив в інтерв'ю "ЕП".

"За умови падіння ціни на нафту до 25 доларів за барель, ми можемо працювати майже "в нуль". Це при повній відмові від капітальних інвестицій. Але певні капітальні інвестиції компанія все-таки змушена робити. В іншому випадку компанія почне руйнуватися"
, - зазначив Роллінз.

За його словами, певний мінімум, який необхідно вкладати для підтримки основних фондів в робочому стані становить від 900 млн до мільярда гривень.

"Ми можемо дозволити собі реалізувати дану програму капіталовкладень тільки при ціні на нафту приблизно тридцять доларів за барель. Але, як ви бачите, ціни на нафту зараз нижче цього рівня, і не виключено, що вони можуть впасти ще нижче"
, - говорить глава компанії.

Відповідаючи на питання про подальші зміні цін на нафту, Роллінз зазначив, що поточна ціна на нафту нежиттєздатна протягом довгого періоду.

"Якби я знав, я був би дуже багатий (посміхається). Цілком очевидно, що поточна ціна на нафту нежиттєздатна протягом довгого періоду. Питання в тому, що значить довгий період. Рік, два, три? Або всього лише півроку? Іранці, які виходять на ринок, це теж окреме питання. Безліч країн, які залежать від нафти, і нафтові компанії в даний момент втрачають гроші на цьому",
- пояснив він.

Крім того, за словами Роллінза представлений бюджет компанії також довелося переглянути з урахуванням падіння цін на нафту.

"Спочатку бюджет був розрахований на 43 долара за барель. Такі ціни були в другій половині минулого року. З урахуванням такої ціни у нас був би цілком непоганий бюджет. Можна було виділити в чотири-п'ять разів більше коштів на інвестиції, ніж в минулому році. На буріння свердловин, розвідку, пошук ресурсів, лагодження зламаного обладнання, яке зараз в поганому стані"
, - підсумував він.

Як відомо, 10 лютого вартість квітневих ф’ючерсів на північноморську нафтову суміш сорту Brent на лондонській біржі ICE Futures зросла на 2,54%, перевищивши позначку в 31 доллар - до 31,09 долара за барель.

Березневі ф’ючерси WTI на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) ростуть на 2,38% і торгуються орієнтовно на рівні 28,6 долара за барель нафти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини