"Підтримати"
Новини
Всі новини

Отруйний смог огорнув Пекін - екологи б'ють на сполох

Ядовитый смог окутал Пекин - экологи бьют тревогу


У Китаї відзначення Нового року за Місячним календарем як завжди проходить із розмахом. Але з-за новорічних феєрверків Пекін поринув у отруйний смог, небезпечний для здоров'я його мешканців.

З-за великої кількості вибухів петард і феєрверків, якими в Китаї відзначають настання Нового року за Місячним календарем, над Пекіном навис небезпечний для здоров'я смог.

Рівень вмісту дрібних твердих частинок в міському повітрі в середньому в 20 разів вище норми. Фахівці китайського центру екологічного моніторингу б'ють тривогу: наявність у повітрі отруйних твердих частинок РМ 2.5 в окремих районах столиці значно перевищує норму і становить 750 мікрограмів на один кубометр повітря. Найбільш критична ситуація склалася в південних районах Пекіна.

Влада міста рекомендує утриматися від виходу на вулицю дітям, літнім людям і хворим на респіраторні захворювання. Тверді частинки, розпорошені в повітрі, небезпечні тим, що з вдихуваним повітрям проникають всередину організму і осідають в ньому. Наслідком цього можуть стати різні серцево-судинні захворювання.

У Китаї застосування феєрверків на місцевий Новий рік є частиною традиції.

Згідно з повір'ями, вибухи хлопавок відганяють нечисту силу. Але в цьому році, незважаючи на традиції, пекінська влада істотно обмежила використання піротехнічної продукції. Її продаж був дозволений лише обмеженому числу закладів, а на запуск феєрверків і вибухи петард і хлопавок для пекінців були накладені обмеження по часу доби. За порушення передбачений штраф в 500 юанів.

У разі ж, якщо зміст смогу в Пекіні досягне "помаранчевого" або "червоного" рівнів, то на петарди і зовсім обіцяли накласти заборону.

За матеріалами Дні 24

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини