"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дізнайтеся про алергію на холод і захистіть себе

Узнайте о аллергии на холод все и защитите себя


Не так давно з'явилася холодова алергія. Як зрозуміти, що це саме вона? Багато хто досі не вірить, що на холод буває алергія: адже алергену як такого начебто немає. Мороз – не речовина.

Як з'ясувалося, холод надає не тільки фізичний вплив на організм, але і запускає біохімічні реакції.

У деяких людей при похолоданні у крові накопичуються білки кріоглобуліни. Імунна система сприймає їх як чужорідні – відбувається викид гістаміну, як при звичайній алергії.

Механізм такої несподіваної реакції до кінця не вивчений. А її прояви у вигляді нежитю, кон'юнктивіту, дерматиту нерідко вводять в оману і лікарів, і пацієнтів – і змушують лікуватися не від того і не так.

Скільки людей страждає від холоду? Нас багато.

В останні роки число людей, що страждають на холодову алергію, постійно збільшується. Лікарі пов'язують це з безконтрольним прийомом антибіотиків, високим рівнем стресу в повсякденному житті, загальним зниженням імунітету. Крім того, існує генетична схильність до холодової алергії.

Якщо виходячи на вулицю, ви не тільки мерзнете, але ще й чешетесь, є привід замислитися: може, у вас якраз алергія на холод?

Узнайте о аллергии на холод все и защитите себя


Слідкуйте за руками

У всіх людей на морозі зазвичай рожевіють ніс і щоки, а якщо ви не по сезону одяглися – може почервоніти і шкіра на руках-ногах. Так судини реагують на різке зниження температури, але в теплі все досить швидко приходить в норму.

При холодової алергії ділянки тіла, особливо відкриті, не просто червоніють, але і починають свербіти і навіть набрякають. Причому в теплі ці реакції не проходять, а лише посилюються. Якщо на холоді починає сохнути і тріскатися шкіра на руках, як при екземі – цю реакцію також можна трактувати, як алергічну.

Увага на ніс

Ви вийшли на мороз – і тут же закапало з носа, заслезились очі? Це нормально – природна фізіологічна реакція організму на перепад температур. Через кілька хвилин ви перестанете шмигати носом і витирати хусточкою очі. Але якщо нежить супроводжує вас всю дорогу, поки до дому не доберетеся, є ймовірність, що ви стали жертвою холодової алергії.

Узнайте о аллергии на холод все и защитите себя


Просто застуда?

Взимку є ризик переохолодитися і отримати банальну застуду. Але звичайна застуда за тиждень проходить. А якщо ви чешетесь і чхаєте до появи пролісків, то все не так вже просто. Важливо не впадати в крайності і, визнавши існування холодової алергії, не звалювати все на неї.

В деяких випадках можливі такі реакції, як слабкість, озноб і навіть лихоманка. Однак кашель на морозі до алергічних проявів не відноситься, як правило, він буває викликаний бронхообструктивним синдромом.

Перевірте шлунок

Досить часто шкірні реакції, які ми приймаємо за алергію на холод, виникають у відповідь на порушення в роботі травної системи. Логічне запитання "чому саме взимку?" має настільки ж логічна відповідь: тому що взимку у більшості з нас здорово змінюється дієта – менше фруктів і клітковини, більше м'яса, жирів і солодощів.

Узнайте о аллергии на холод все и защитите себя


Простий алергії-тест

На щастя, для діагностики холодової алергії не потрібно складних аналізів.

Існує дуже простий метод, який допоможе встановити, чи справді подібні реакції пов'язані з алергією на холод. Досить доторкнутися до шкіри шматочком льоду – у разі холодової алергії на цьому місці практично відразу виникне почервоніння.

За матеріалами passion

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини