"Підтримати"
Новини
Всі новини

Російські АЗС в Україні страждають від бойкоту автомобілістів

Российские АЗС в Украине страдают от бойкота автомобилистов

Українці все рідше заїжджають на заправки, які належать російським компаніям. Як запевняє аналітик профільної консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко, продажі на заправках ТНК в минулому році, за попередніми даними, впали на 40-50%.

«Безумовно, позначилася на показниках «національність» компанії – багато автомобілістів перестали заправлятися на АЗС, які належать уряду Росії»
, — сказав експерт в інтерв'ю CarDiagram.

Нагадаємо, що заправки ТНК, а також Formula і Smile належать найбільшій російській нафтогазовій компанії «Роснефть», яку контролює близьке оточення президента Росії Володимира Путіна.

За 2015 рік частка ТНК в Україні скоротилася приблизно в два рази. «Роснефть» навіть змушена була почати пошуки покупця на свої українські активи. За непідтвердженою інформацією, новим власником російських АЗС стане швейцарський трейдер Glusco Energy S. A.

Glusco Energy в широких колах практично невідома. Однак експерти запевняють, що компанія працювала на українському ринку за останні кілька років. Хоча до її репутації є питання – деякі учасники ринку підозрюють, що швейцарський трейдер може мати відношення до контрабанди.

Також продовжують падати продажі і в мережі, яка до 2015 року належала російському «Лукойлу», а тепер працює під брендом AMIC Energy. За підрахунками директора «Консалтингової групи А-95» Сергія Куюна, прокачування на екс-лукойлівських АЗС в Україні в 2015-му впали більш, ніж на 70%.

Читайте на Infokava.com: чи Є майбутнє у Lada XRay в Україні?

Незважаючи на зміну власника, українці продовжують асоціювати мережа AMIC з російським бізнесом. І на те є, як мінімум, кілька підстав. По-перше, в компанії як і раніше працює менеджмент, який наймав ще «Лукойл».

По-друге, AMIC продовжує отримувати паливо з підприємств «Лукойлу».

В 2013 році, тобто до війни на Донбасі і анексії Криму, «Лукойл» контролював 6% українського ринку нафтопродуктів. Сьогодні частка його приймача — AMIC Energy — 2%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме