"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені: часник допоможе захистити мозок людини від старіння

Ученые: чеснок поможет защитить мозг человека от старения

Часник є однією з найбільш широко вживаних спецій. Багато хто знає, що сірковмісні сполуки часнику є чудовим джерелом антиоксидантів і протизапальних речовин. Поживна речовина, що міститься в часнику, здатна захистити мозок від старіння і запобігти хворобі Альцгеймера і Паркінсона.

Тисячоліттями рецепт з часнику, цибулі, вина і жовчі корови використовувався для лікування самих страшних інфекцій. В даний час він як і раніше ефективний. На думку вчених з університету Ноттінгема, такі ліки працює навіть проти резистентних супербактерій начебто MRSA. Вони знищують 90% мікроорганізмів на шкірі гризунів.

Однак антибактеріальні властивості часнику — не єдина сильна його сторона, вважає професор Цзэцзун Гу, провідний автор дослідження.

«Наше дослідження зосереджено на використанні одного вуглеводу часнику, відомого як FruArg, і його захисної ролі»
, — пояснив професор, згідно DailyMail.

Команда дослідників під керівництвом Гу переконалася в здатності FruArg знижувати розвиток ушкодження клітин мозку, викликаних стресовими факторами навколишнього середовища.

Стрес може включати в себе старіння, куріння, забруднення навколишнього середовища, черепно-мозкову травму або надмірне вживання алкоголю.

Клітини мікроглії — перший і головний рубіж оборони в центральній нервовій системі. На відміну від інших клітин головного мозку, які практично не відновлюються, мікроглії відповідають на запалення і пошкодження шляхом розмноження.

Переміщаючись по напрямку до місця пошкодження, вони можуть захищати інші клітини мозку від руйнування. Тим не менш, збільшення числа клітин мікроглії не забезпечить захист від старіння головного мозку.

Справа в тому, що мікроглія під час виконання своїх функцій також виробляє оксид азоту. Надмірне виробництво оксиду азоту призводить до пошкодження клітин мозку і сприяє нейродегенеративним захворюванням, таких як хвороба Паркінсона і Альцгеймера.

Тим не менше, використання речовини FruArg, виділеної з часнику, мабуть, здатна згладити цю проблему.

Створивши клітинну модель стресу в головному мозку, і спостерігаючи за роботою клітин мікроглії, команда вчених змогла виявити захисні ефекти FruArg на здоров'я мозку.

Під час стресу вчені очікували побачити розмноження клітин мікроглії і побічний синтез оксиду азоту, однак застосування FruArg допомогло уникнути цього. FruArg сприяв виробництву антиоксидантів, які посилили захист мозку.

Вчені сподіваються в майбутньому використовувати ефекти FruArg і при хворобах серця, діабеті і раку. Хто знає, може бути, часник чекає велике майбутнє у вигляді популярного засобу від хвороб.

За матеріалами: Велика Епоха

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини