"Підтримати"
Новини
Всі новини

За що воюють банди Нью-Йорка?

За что воюют банды Нью-Йорка?

Більшість вогнепальних поранень зі смертельними наслідками у Нью-Йорку — справа рук воюючих між собою збройних угруповань. Згідно зі статистикою, на їх частку припадає до 40% всіх вбивств в місті. І це при тому, що носіння і застосування зброї там строго регламентовано законодавчими нормами.

Кількість вбивств у Сполучених Штатах протягом вже тривалого часу стабільно скорочується. Проте в США, як і раніше, здійснюється більше вбивств, ніж у більшості європейських країн, пише welt.de З чим це пов'язано? Дуже просто: в Америці існують збройні банди, що ведуть між собою справжню війну.

Членам банди зазвичай близько 20 років

В цьому мегаполісі з населенням у вісім мільйонів чоловік і зараз існують збройні злочинні угруповання. 40% вбивств, скоєних у місті до 2015 року (якщо бути точними, то 130), — справа саме їх рук. Хто вони, ці бандити? І де вони живуть? Ось сучасна версія класичної історії, написаної Гербертом Осбери: так би мовити, «Банди Нью-Йорка 90 років потому».

Якщо подивитися на карту, то помітно, що в місті є п'ять основних осередків насильства: центр Брукліна, західна і східна частини Квінса, Гарлем і Південний Бронкс. Більшість банд зосереджена в так званих «прожектах» (Projects) — багатоповерхових цегляних будинках, що вважаються в Нью-Йорку соціальним житлом. Більшість їх членів — молоді люди у віці близько 20 років.

Однак зустрічаються і десятирічні учасники угруповань! Ну а ті, кому вже близько 30-ти — закоренілі злочинці, які мають на своєму рахунку, як правило, кілька тюремних термінів. В більшості своїй ці банди нечисленні за складом і носять романтичні, майже поетичні назви, наприклад, «Снігова банда» (Snow Gang) або «Вічно шумливі діти» (Always Banging Kids). Є також «Стрілки з Морріс-авеню» (Morris Ave Gunnaz), «Команда сімох» (Seven Crew), «Найбільш розшукувані з Брукліна» (Brooklyn'Most Wanted). Більш численна угруповання «Латинські королі» (Latin Kings). Найбільш небезпечними вважаються банди «Крові» (Bloods) і «Каліки» (Crips), засновані на початку 1970-х років у Лос-Анджелесі.

У минулому злочинні угруповання шукали нових членів, як правило, в бідних кварталах білих іммігрантів. Зараз же це в більшості своїй представники сучасного нижчого класу: темношкірі і «латиноси». При цьому між цими етнічними угрупованнями пролягає глибока прірва: «Латинські королі» і афроамериканці люто ненавидять один одного.

Часто мова йде про наркотики або честь

Якими причинами керуються ці люди, вбиваючи один одного? Часто це бувають територіальні конфлікти. Так, в Гарлемі воюють між собою угруповання Air It Out Boys, All About Money Crew і Trie Money Gang — за контроль над парою кварталів між Парковою та Третьою авеню північніше 112-й стріт. Часто мова йде також про право торгувати в тих чи інших місцях наркотиками — у цих краях ринки збуту доводиться відвойовувати кулаками і зброєю.

Часто розбирання трапляються через зганьблену честь: якщо хтось посмів образити іншого члена угруповання, то він може не сумніватися, що її члени влаштують на нього колективне полювання. При цьому часто достатньо одного лише слуху про таку образу. А іноді вбивство стає отаким збоченим актом ініціації: молодий член банди повинен довести, що він — не «розмазня», а безкомпромісний боєць, а що може зрівнятися в безкомпромісності зі здатністю вбити людину?

Поліція намагається приборкати кримінальні угруповання, організовуючи все нові і нові програми з викупу зброї у населення: у певні дні кожен може підійти до відповідного співробітника поліції і віддати йому «гармату» без того, щоб він ставив зайвих запитань, і отримати за це певну суму грошей. У ході подібних акцій зброї набирається на цілі арсенали: так, пару років тому хтось навіть здав справжній протитанковий гранатомет! Тим не менш, є сумніви в тому, що кількість зброї у жителів Нью-Йорка стає менше. Крім того, нерідко тут з'являються «заїжджі гастролери» і дістають з кишені зброю, щоб по-швидкому «зробити» пару сотень доларів.

У Нью-Йорку черга на покупку зброї триває вісім місяців

А як йде справа з законами про зброю? Ніхто не думає про необхідність їх жорсткості — з тієї простої причини, що вони і без того вже дуже жорсткі. Хоча «друга поправка» до Конституції і проголошує, що кожна людина, яка легально перебуває на території Сполучених Штатів, має право носити зброю, приватні випадки регулюються штатами та місцевими органами влади, яким дозволено обмежувати дію «другої поправки».

Тому, хто бажає в Нью-Йорку придбати вогнепальну зброю, знадобиться на реалізацію цього права близько восьми місяців. Йому належить довга паперова війна», а також співбесіди зі співробітниками поліції. Але навіть тоді у людини практично немає ніякої можливості носити із собою заряджену зброю, якщо він не є співробітником якої-небудь служби безпеки: для перевезення зброї її необхідно помістити в один сейф, а патрони до неї — в іншій. Чи можна купити вогнепальну зброю в якому-небудь іншому штаті з більш ліберальними законами — наприклад, у Вермонті — і привезти в Нью-Йорк? Звичайно, можна, але це суворо заборонено, і за це покладається тюремний строк до чотирьох років.

Втім, члени вуличних банд відомі чим завгодно, але тільки не своєю законослухняністю. Тому, хто захоче їх роззброїти, доведеться придумати якісь зовсім особливі засоби.

За матеріалами: ИноСМИ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме