"Підтримати"
Новини
Всі новини

Думки вчених: "за" і "проти" мікрохвильової печі

Мнения ученых: " за " и " против " микроволновой печи


Існує безліч різних думок, можна користуватися мікрохвильовою піччю, або ж варто відмовитися від неї. Наведемо аргументи "за" і "проти" мікрохвильовій печі!

Мікрохвильова піч – це прилад, який здійснює термічну обробку їжі за рахунок мікрохвиль. Вона працює наступним чином: радіохвилі частотою приблизно 2400 МГц проникають в продукт, тим самим змушуючи молекули води коливатися, завдяки цьому їжа нагрівається.

Мікрохвильова піч – це дуже зручний прилад, в ньому можна розігрівати їжу, готувати, розморожувати і багато іншого. Але чутки про шкоду для здоров'я цієї техніки, примушують багатьох замислитися можна користуватися нею. Розглянемо думки вчених з цього питання.

Думки вчених "за"

Директор одного випробувального центру стверджує, що їжа, приготована в МІКРОХВИЛЬОВІЙ печі така ж, як і зварена на газовій плиті.

Мікрохвилі, спрямовані на їжу, зв'язують білок, той же самий процес відбувається і при кипінні на плиті. Безконтрольне НВЧ – випромінювання може нашкодити людині аж до сильного опіку. Але, щоб уникнути цього, в мікрохвильовій печі передбачені металеві сітки, які не пропускають хвилі.

Гастроентерологи не можуть стверджувати, що мікрохвилі повністю безпечні для людини. Але впевнені, що їжа, приготована в мікрохвильовій печі, не стане канцерогенною, якщо вона спочатку не містила шкідливі речовини.

Американські дослідники заявляють, що за рахунок використання СВЧ-печей знизився рівень захворювань на рак шлунка. Адже при готуванні їжі в мікрохвильовій печі не використовується масло. Це нагадує паровий спосіб готування.

Також, завдяки малому часу приготування, зберігається більше корисних вітамінів і мікроелементів.

Думки дослідників "проти"

Швейцарський дослідник провів експеримент і встановив, що у людей після вживання їжі з мікрохвильовки спостерігалися зміни в крові, які нагадували зміни патологічного процесу. З цього випливає, що регулярне вживання такої їжі може призвести до раку крові.

Деякі медики стверджують, що мікрохвилі небезпечні для дитини. При розігріванні у ній грудного молока або молочної суміші частина амінокислот видозмінюються, що може вплинути на нервову систему та нирки дитини.

Іспанські вчені опублікували свої дослідження, які доводять, що їжа з НВЧ-печі призводить до скорочення гемоглобіну і змінює склад холестерину.

А також багато вважають, що вживання такої їжі може призвести до поганої пам'яті, неуважності, емоційної нестабільності та зниження інтелекту.

Судити про те чи дійсно шкідлива мікрохвильова піч досить складно, тому можна користуватися нею, але не часто.

За матеріалами Моє здорове тіло

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме