"Підтримати"
Новини
Всі новини

Київський суд відновив на посаді люстрованого заступника голови НБУ

Киевский суд восстановил в должности люстрированного замглавы НБУ

Окружний адмінсуд столиці визнав незаконним наказ НБУ, який був підписаний 22 жовтня 2014 року про звільнення голови Нацбанку Бориса Приходько згідно з законом «Про очищення влади». Таке рішення прийнято судом 28 грудня 2015 року.

Відомо, що екс-заступник голови Нацбанку подав в суд 13 листопада 2015 року. У своєму позові Приходько вимагав скасувати наказ НБУ про своє звільнення і відновити себе в колишній посаді. У позовних вимогах він також просив зобов'язати Мін'юст відкликати відомості про застосування до нього всіх заборон згідно нового закону про люстрацію, повідомляє SKELET-info. Крім того, екс-заступник голови Нацбанку у своєму позові просив виплатити середню заробітну плату починаючи з 22 жовтня 2014 року до моменту його відновлення в посаді.

Пізніше, пан Приходько змінив свої вимоги. У позові він залишив всього дві вимоги: визнати неправомірним його звільнення і зобов'язати НБУ поінформувати Мін'юст та відкликати відомості про застосування до нього всіх заборон відповідно до закону про люстрацію.

Нові вимоги Приходько Окружний адмінсуд Києва задовольнив на судовому засіданні 28 грудня 2015 року.

У свою чергу в НБУ повідомляють, що регулятор на це рішення подав апеляційну скаргу до суду другої інстанції. Тому постанова окружного адмінсуду столиці, згідно законодавства, до моменту розгляду апеляції не вступило в силу.

Нагадаємо, що в липні минулого року, що ГПУ завершила розслідування кримінального провадження і направила обвинувальний акт до суду, в якому Борис Приходько і колишній голова правління ЗАТ «Аграрний фонд» Кірюк звинувачуються у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме