"Підтримати"
Новини
Всі новини
---

15 січня - свята, іменини, народні прикмети

15 января - праздники, именины, народные приметы
Свята сьогодні

День народження Вікіпедії
Вікіпедія (англ. Wikipedia) — універсальна енциклопедія, вільно поширювана у всесвітній мережі Інтернет. За обсягом відомостей і тематичним охопленням Вікіпедія вважається найповнішою енциклопедією, яка коли-небудь створювалися в історії людства.

Прабатьком Вікіпедії прийнято вважати Нупедію (Nupedia) — проект енциклопедії англійською мовою, що реалізує принципи свободи інформації. Статті Нупедії писали вчені і люди з академічного середовища, а засновниками були Ларрі Сенгер (Larry Sanger) і Джиммі Вейлз (Jimmy Wales). Щоб прискорити поповнення енциклопедії, 15 січня 2001 року Вейлз та Сенгер відкрили сайт «Вікіпедія». З тих пір брати участь у редагуванні енциклопедії міг будь-який користувач Всесвітньої мережі.

Зараз у Вікіпедії налічується понад 260 мовних розділів.

Іменинники сьогодні: Василь, Кузьма, Михайло, Модест, Петро, Серафім, Сергій, Сильвестр, Уляна

Народний календар:

Сильвестрів день
День отримав свою назву на честь церковного свята — Дня святого Сильвестра. Папа римський Сильвестр I жив в 4 столітті і прославився створеним дивом. Згідно з легендою, він спіймав морського змія Левіафана і запобіг тим самим кінець світу.

На Сильвестра ворожили на цибулинах. Чистили 12 штук (при цьому намагаючись не заплакати), клали на кожну дрібку солі і до ранку залишали на печі. Яка за рахунком цибулина виявиться мокрою — такий місяць і буде дощовим. Були і більш прості прикмети на погоду. Вночі дивилися на місяць: якщо обидва роги гострі і яскраві — до вітру; якщо обидва роги круті — на мороз; пологі роги віщували негоду. Завірюху обіцяли і сороки, якщо літали поблизу житла.

На Сильвестра вважалося корисним прочитати замовляння від хвороби; говорили, що у цей день воно має особливу силу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини