"Підтримати"
Новини
Всі новини

14 січня - свята, іменини, народні прикмети

14 января - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

Старий Новий рік
Традиція відзначати Старий Новий рік йде від розбіжності Юліанського календаря (або інакше календаря «старого стилю») і Григоріанського календаря — того, за яким зараз живе практично весь світ. Розбіжність календарів в 20-21 століттях становить 13 днів.

Старий Новий рік — це рідкісний історичний феномен, додаткове свято, яке вийшло в результаті зміни літочислення. З-за цієї розбіжності календарів ми відзначаємо два «Нових роки» — за старим і новим стилем. Таким чином, в ніч з 13 на 14 січня кожен може дозволити собі «досвяткувати» найулюбленіше свято. Адже для багатьох віруючих людей Старий Новий рік має особливе значення, оскільки від душі відсвяткувати його вони можуть лише після закінчення Різдвяного посту.

Іменинники сьогодні: Олександр, Богдан, Василь, В'ячеслав, Григорій, Іван, Михайло, Микола, Петро, Платон, Трохим, Федот

Народний календар:

Васильєв день
Васильєв день, який до календарної реформи збігався з початком нового року, відзначалося на честь Василія Великого, відомого також як Василь Кесарійський. Цей святитель в 4 столітті був архиєпископом Кесарії Каппадокійської і прославився як богослов, автор численних проповідей і творець ідеї іконостасу.

Говорили, що «Василь навпіл Святки ділить»: з 7 по 14 січня святкувалися «святі вечори», а з 14 по 19 — «страшні». У цей день дівчата особливо завзято ворожили про заміжжя.

Також, згідно з прикметами, у цей день в будинку належало обов'язково мати грошовий запас; в борг не давали — щоб не «віддати» свій достаток. Ще один обряд — засівання зерен — повинен був сприяти врожайності; діти розсипали зерна на підлогу, а старша жінка в домі збирала їх і зберігала до посіву.

Про врожай судили і за прикметами. Сніг або сильний мороз у цей день обіцяли родючий рік. Ясне зоряне небо обіцяло урожай гороху і ягід, а завірюха — хороший збір горіхів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини