"Підтримати"
Новини
Всі новини

Остання промова Обами в Конгресі. Три висновки для України

Последняя речь Обамы в Конгрессе. Три вывода для Украины1. Провальний експромт Обами. Американський президент назвав Україну “країною-клієнтом”. У тексті промови, що офіційно був оприлюднений Білим Домом за кілька годин до виступу, цей вислів відсутній. Переглядаючи промову видно, що Барак вирішив щось додати від себе в це речення, підсиливши емоційний ефект.

Дослівно це звучало так “Росія, у час, коли її економіка падає, витрачає значні ресурси на підтримку України та Сирії – держав-клієнтів, які, як бачить Росія, виходять з орбіти її впливу”.

Однак, важливо відрізняти оцінки ганебного експромту від оцінки посилу у відношенні України як держави загалом. На мою думку, Обама дав зрозуміти: Росія – агресор по відношенню до держави – України, яка намагається будувати демократію.

Не хочеться сподоблятися завзятим російським медіа, які вхопилися за “клієнта” й роблять акцент саме на цьому терміні. Інтерпретація має значення.

2. За всю промову Обама двічі загадав про Україну. У першому випадку, як про державу, яка виривається з-під впливу Росії, яку в свою чергу Обама помістив серед країн, що становлять головну небезпеку для світу. Другий раз Обама згадав про Україну як державу, якій США допомагає захищати демократію.

Обама дав зрозуміти: Росія – агресор по відношенню до України

Статус цих згадок я б назвала “помірний”, але не “задовільний”. Думаю, Україна заслужила на згадку як про стратегічного партнера в Східній Європі, від битви якої залежить розширення демократії на пост-радянському просторі. Один з тих пріоритетів, які Обама називає пріоритетом національної безпеки у ХХІ столітті.

3. Це була остання промова Обами перед конгресом. На сьомому році свого президенства він підводив підсумки, а не презентував амбітне бачення своєї програми дій.

На цьому етапі Україні треба спілкуватися з потенційними кандидатами в президенти США, аби в наступних промовах наших ключових партнерів і друзів таких провальних експромтів не з’являлося. І аби статус згодом мав стратегічне значення.

Світлана Заліщук на НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини