"Підтримати"
Новини
Всі новини

Шокуюча ціна на чорне золото - $10 за барель

Шокирующая цена на черное золото - $10 за баррель


Саудівська Аравія йде ва-банк: $10 за барель нафти

На думку міністра нафти Саудівської Аравії Алі Наїмі цілком доречною буде ціна в $10 за барель. Таку шокуючу ціну на чорне золота Наїмі озвучив у своєму знаменитому інтерв'ю виданню MEES ще за 10 днів до настання нового року, проте широкого резонансу в ЗМІ його заява так і не отримала.

На питання журналіста «Яка буде ціна на нафту в довгостроковій перспективі?» Алі Наїмі заявив: «Це залежить від граничної вартості, і відрізняється від поля до поля. Наша гранична вартість не більше $10. Зараз у нас немає оцінок, але і через 10 або 20 років, це можуть бути ті ж $10».

Подібна заява Наїмі цілком обґрунтована, враховуючи досягнення останнього тридцятиріччя, які перетворили Саудівську Аравію в оазис серед пустелі.

Керівництво країни вирішило до 2040 року повністю відмовитися від викопного палива і замінити традиційні, нафту і вугілля, на альтернативні джерела енергії (сонячну енергію, енергію вітру, енергію землі ).

Для того, щоб здійснити дане рішення, протягом найближчих 20 років в розвиток сонячної енергетичної інфраструктури керівництво КСА (Королівство Саудівська Аравія) має намір вкласти $109 млрд. У планах позначена вироблення до 41 гігават енергії за рахунок сонячних станцій до 2040 року.

Між тим, ціни на нафту будуть падати і далі на фоні надлишку поставок на світовий ринок, і навіть нинішній конфлікт між Саудівською Аравією та Іраном не допоможе їм вирости, вважає директор міжнародної трейдингової і консалтингової компанії SBI Markets Сем Барден.

«Світовий ринок нафти перенасичений, і саме цей фактор сприятиме збереженню низьких цін», — заявив Барден. На його думку, ціни на нафту можуть опуститися нижче $25 за барель, передає Trend.

«Ціна може опуститися до рекордно низького рівня 1999 року в $9 за барель», — сказав експерт.

За прогнозами Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), надлишок сировини на світових нафтових ринках збережеться до кінця 2016 року.

За матеріалами Livejournal

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини