"Підтримати"
Новини
Всі новини

Ворожіння на Старий Новий Рік

Гадания на Старый Новый Год

Новий рік за старим стилем знають і люблять у різних куточках планети. В Україні Старий Новий рік має особливе значення для православних віруючих. Адже з закінченням Різдвяного посту стають виправданими веселощі, недоречні 31 грудня, коли пост ще триває. А ще Старий Новий Рік - пора ворожінь...

У ніч на Старий Новий рік дівчата ворожили на судженого - адже тривав період Святок. Кращого часу для всякого роду ворожінь і прогнозів не знайти. У народі вважалося, що ворожіння у ніч з 13 на 14 січня найправдивіші і саме в цей час можна побачити уві сні свого майбутнього чоловіка. Для цього дівчата розчісували перед сном волосся, клали до себе під подушку гребінець і говорили чарівні слова: «суджений-ряджений, прийди розчесати мені голову».

Також ворожили на горіхових шкаралупах. Для цього необхідно було в посудину налити воду і опустити туди дві шкаралупи горіха. Вважається, що якщо вони зблизяться впритул, то незабаром прийдуть свати.

Відомо ще ворожіння в склянці. За допомогою цього ворожіння дівчата дізнавалися, що їх чекає в наступаючому році. Для цього брали чотири склянки, які до половини заповнювали водою. В один клали сіль, в іншій - цукор, у третій - кільце, а четвертий залишали порожнім. Одна дівчина ставала за спиною тієї, яка ворожила. В руках на підносі вона тримала стакани, переставляла їх так, щоб ворожка не знала, де який знаходиться. Після цього дівчина, що стоїть за спиною, водила пальцем уздовж склянок і питала: цей стакан, цей, цей?.. І так - доки ворожка не зупиняла її. Воду із склянки потрібно було спробувати. За смаком води передбачали події в наступному році: солона - печаль; солодка - успіх, щастя; прісна - звичайний рік; кільце - весілля або зустріч з судженим.

Популярно ворожіння на пирогах. 14 січня, на старий Новий рік, можна спекти пироги, які визначать долю. Для цього господиня будинку повинна зробити прісне тісто і випекти невеликі пиріжки з калиновим повидлом або грибами. Перш ніж робити пиріжки, тісто підносять до ікони зі словами: «Святі образи, моє тесточко благословіть, що мене чекає в новому році, вкажіть. В ім'я Отця і Сина і Святого Духа. Нині, прісно, і на віки віків. Амінь». Крім вибраної начинки, в пиріжки кладуть гудзики різного кольору, заздалегідь загадуючи (на ваш розсуд), що означає кожен знайдений ґудзик. Наприклад: червоний ґудзик - багатим стати, синій ґудзик -одруженим, чорний ґудзик - вбитому бути, рябий ґудзик - довгий вік жити і т. д. Надкушують такий пиріжок обережно, щоб, не дай Бог, зуб не зламати !

Можна гадати на вугіллі. Засуньте ліву руку в піддувало і дістаньте золи. Виберіть у золі дев'ять жаринок і оберніть кожен папірцем з написом: ЩАСТЯ, НЕЩАСТЯ, ЗЛИДНІ, МУКА, БАГАТСТВО, ЛЮБОВ, РОЗЛУКА, ХВОРОБА, НУДЬГА. Покладіть угольок під подушку, попередньо обмотавши його ниткою, щоб не зіскочили папірці з написами. Перед тим як ляжете спати, прочитайте змову на правдиве ворожіння: «Лягаю спати на дубову ліжко. В голові не зола, а моя дівоча доля. Ключ, замок, мову. Амінь. Амінь. Амінь». Вранці, як тільки прокинетеся, дістаньте з-під подушки першу-ліпшу вуглинку. Слово на папірці пророкує ваше життя у новому році.

Існує ще ворожіння на одруження. Під старий Новий рік опівночі дівчата-подружки виходять у двір і, зав'язуючи по черзі один одному хусткою очі, повертають «дзиґою» навколо себе, а потім штовхають дівчину в спину. Якщо вона піде в бік воріт, то скоро вийде заміж. Якщо піде до ворот, то сидіти їй в дівках ще один рік.

За матеріалами Відьмочка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме