"Підтримати"
Новини
Всі новини

Біля берегів Центральної Америки виявлено новий вид акули

У берегов Центральной Америки обнаружен новый вид акулы

Зовсім недавно біля берегів Центральної Америки виявлені акули нового виду. Ховатися від людини так довго їм допомагало темне забарвлення і глибоководний спосіб життя.

Про відкриття розказано в журналі Journal of the Ocean Science Foundation. Студенти під керівництвом професора Каліфорнійської академії наук Дагласа Лонга (Douglas J. Long) досліджували зразки океанської фауни в лабораторії Pacific Shark Research Center. Право дати назву нового виду акул отримала одна зі студенток. Таким чином список відомих видів цих риб поповнила Etmopterus benchleyi: перше слово співвідносить її з родом «колючі чорні акули», а друге віддає данину пам'яті Пітера Бенчлі (Peter Bradford Benchley) — автора знаменитого роману «Щелепи» про акулу-людожера.

Риба має гладкий чорний тулуб довжиною до 50 см, на якому розташовані спеціальні органи, що містять мікроскопічні кристали сечової кислоти і забезпечують світіння в темряві (фотофори). Etmopterus benchleyi мешкає на глибині від 836 до 1443 метрів і веде потайний спосіб життя. Для видобутку їжі акула піднімається ближче до морської поверхні, де, зливаючись з розсіяним світлом, полює на креветок і інших океанських мешканців. Світлове маскування при цьому дозволяє їй залишатися непомітною для більш великих хижаків. За такі суперздатності студенти хотіли назвати своє відкриття «Акулою-ніндзя (Ninja lanternshark), але назва залишилася неофіційною.

Разом з Etmopterus benchleyi в рід чорних колючих акул (або етмоптерусів) входить до 40 видів. Вони мешкають у всіх океанах за винятком Північного Льодовитого. «Ніндзя» живе в східній частині Тихого океану: від Нікарагуа до Панами і Коста-Ріки. В даний час це єдиний представник етмоптерусів, що живе в акваторії тихоокеанського узбережжя Центральної Америки. Вчені, разом з тим, нагадують, що близько 20% всіх відомих науці акул було відкрито за останні 10 років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини