"Підтримати"
Новини
Всі новини

Особи з особливими заслугами перед Литвою зможуть мати подвійне громадянство

Лица с особыми заслугами перед Литвой смогут иметь двойное гражданство
Вихідці з Литви, у яких є особливі заслуги перед Литвою, зможуть мати подвійне громадянство.

Сейм у вівторок прийняв ці поправки до Закону про громадянство. За них проголосували 86 членів Сейму, проти був один парламентарій, два члена Сейму утрималися.

Парламентарі ухвалили проект, внесений більше року тому президентом Литви Далею Грібаускайте.

У ньому передбачено, що президент зможе приймати рішення про те, що громадянин Литви, який має особливі заслуги перед Литвою і який отримав громадянство іншої держави, зберігає за собою литовське громадянство.

Особливими заслугами перед Литовською державою вважається діяльність громадянина, яка в винятковою мірою сприяє зміцненню державності, могутності держави та її авторитету в міжнародному співтоваристві.
Поправки також дозволяють особам, які мають особливі заслуги перед Литвою, повернути собі литовське громадянство, якщо вони його якийсь час тому втратили.

Ці поправки Д. Грібаускайте зареєструвала в листопаді минулого року, коли ЗМІ повідомили про те, що колишній знаменитий литовський баскетболіст Жидрунас Ілгаускас отримав громадянство США і автоматично позбавляється громадянства Литви.

Ж. Ілгаускас, дізнавшись про це, вказав адресу, куди можуть піти литовські чиновники, присутні відібрати у нього литовське громадянство.


Читайте на InfoKava.com: Коломойський: В Україні заборонено подвійне громадянство

В даний час Конституція передбачає, що за винятком передбачених законом випадків, ніхто не може бути одночасно громадянином Литви та іншої держави.

Відповідно до Закону про громадянство, подвійне громадянство дозволено тим, хто виїхав з Литви до відновлення незалежності в 1990 році, а також тим, хто отримав громадянство автоматично - за правом народження або за допомогою шлюбу.

Подвійне громадянство не дозволяється тим, хто покинув Литву після відновлення незалежності.


Джерело: obzor.lt

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини