"Підтримати"
Новини
Всі новини

Українська влада не виправдала надій, - Financial Times

Украинские власти не оправдали надежд, - Financial Times
Чинна в Україні влада, яка прийшла після перемоги Майдану близько двох років тому, в'язне в корупції і внутрішніх протистояннях. Вона не виправдовує довіри громадян країни.

«Можливо, українці ще не готові масово повернутися на вулиці. Але через два роки після протестів на Майдані опитування свідчать, що багато переконані, що прозахідні лідери, яких вони привели до влади, не виправдали вимоги демонстрантів: про відмову від клептократії, високому рівні життя та верховенстві права», – пише видання.


Автори статті відзначають, що такий настрій людей, зокрема, виявив себе у листопаді під час меморіальної демонстрації на Майдані, під час якої деякі закликали повалити президента Петра Порошенка.

Зокрема, зазначає видання, що увага людей зараз повертається від війни на сході і рецесії в економіці до боротьби з корупцією. Зокрема, мова йде про контроль над олігархами, які протягом тривалого часу маніпулювали економікою та законами для власного збагачення.

Один з бізнесменів розповів авторам матеріалу, що в країні в цілому нічого не змінилося і розписав корупційну схему, за якою розкрадаються близько 4 млрд доларів державних коштів щороку.

«Все ще діє прихована система, коли основні олігархічні групи годуються як паразити в нечестивому союзі між ними і вищими урядовими колами», – додав він.

Для підтвердження негараздів у влади на тлі корупції видання нагадало конфлікт між Олегом Барною і Арсенієм Яценюком у Верховній Раді, а також Арсеном Аваковим і Міхеїлом Саакашвілі на засіданні ради реформ.

«Все це створює занепокоєння в західних столицях, які підтримали уряд в умовах російської агресії», – вважають автори статті.

Також вони нагадали про недавній візит віце-президента США Джо Байдена, який заявив, що для продовження західної підтримки українська влада повинна зробити більше» і додав, що зараз вона стоїть перед останнім шансом побудувати краще майбутнє.

Читайте на InfoKava.com: Financial Times: радикальні представники кримських татар готові

При цьому видання відзначає, що в роботі української влади все ж є і значні успіхи, які визнають західні чиновники, зокрема, дерегуляція бізнесу, більша прозорість публічних фінансів, децентралізація, реформа газової та банківського ринків, макроекономічна стабілізація, впровадження методів жорсткої економії і підняття внутрішніх цін на газ.

Тим не менш, залишаються значні проблеми, зокрема – провал формування незалежної суддівської та прокурорської системи, як і появи слідчих, здатних затримувати великих бізнесменів, чиновників чи політиків.

«Критики побоюються, що пан Порошенко, який сам є мільярдером, і пан Яценюк, можливо, нездатним реформувати систему, оскільки вони самі є вихідцями з неї», – йдеться в матеріалі.


На цьому тлі автори статті згадали про наближеного до Яценюка депутата від «Народного фронту» Миколу Мартиненка, якого швейцарські слідчі звинувачують у хабарництві.

Рейтинги Яценюка, незважаючи на всі його спроби виправдатися, впали майже до нуля, додає Financial Times.

Підтримка Порошенка також впала наполовину, а українські ЗМІ звинуватили як мінімум двох бізнесменів у зловживанні тісними зв'язками з президентом у своїх справах. Сам Порошенко ці звинувачення відкидає і запевняє, що відійшов від справ, додають автори статті.

Також президента звинувачують за відмову звільнити генпрокурора Віктора Шокіна, якій піддається значній критиці, зокрема за нездатність розслідувати справу вбивств на Майдані і корупційні порушення з боку великих бізнесменів. Видання також нагадало різку критику з цього приводу з боку посла США Джеффрі Пайетта.

На тлі цього Financial Times нагадало про листи, які нещодавно керівництву країни написали громадські активісти та журналісти з вимогою посилити боротьбу з корупцією.

Також автори нагадали про існуючу вірогідність висловлення парламентом недовіри уряду, що може сприяти приходу до влади «більш радикальної і суперечливої особистості – Міхеїла Саакашвілі».

Втім сам Саакашвілі, нагадало видання, поки заперечує намір очолити уряд України.

Джерело: politrada.com

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини